Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosoktol kerdeznem!...

Zoro kérdése:

Angolosoktol kerdeznem! Hallottatok mar olyan kifejezest az angol hetkoznapi beszedben, hogy Szemelyesnevmas+letige+foneviigenev?

Figyelt kérdés
Pledaul. : I am to go. Or You are to do sg. Gondolom olyasmit jelolhet, hogy I have to go. Olvasas kozben szokatam talalkozni ilyen kifejessel de eddig egy tankonyvben sem hallottam errol.

2012. márc. 17. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát így csak magában nem, de létező szerkezet. (Pl: Soldiers are to report under all circumstances).


Monduk a "You are to do sg" az gyakran használt.


Tankönyvben is láttam már.

2012. márc. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, hallottam. Azt jelenti kb., amit a "have to" szerkezet is, tehát azt fejezi ki, hogy kell valamit csinálni.

You are to go home - haza kell menned.

Kicsit talán "fenyegetőbb", vagy hogy is mondjam... Más hangulatú kifejezés.

De szoktam én is könyvekben látni, meg filmekben hallani.

2012. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen ez az infinitive to be to formája


Kifejezhet: parancsot, utasítást: You are to look after the child till we return. Addig kell a gyerekre vigyáznod, amíg vissza nem jövünk.


Kötelezetettséget előzetes terv vagy megbeszélés alapján: Research is to start next week. A kutatások a jövő héten kezdődnek.


Gyakran használják szenvedő szerkezetben. All the letters are to be typed. Az összes levelet le kell gépelni.


Fontos: Egyszeri kötelességre utal,egyéb esetekben a have to és a should használatos

2012. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!