Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak bizonyos magyar...

Miért vannak bizonyos magyar nyelvű adókon szlovákul reklámok?

Figyelt kérdés
Néha szlovákul néha meg elnémítottan leadnak két műsor között reklámokat,amely műsorok egyébként mint az egész csatorna,magyar nyelvű.Ez valami kisebbségi érdekeket szolgáló egyezmény része?
2012. márc. 18. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Lokalizálás és sávszélesség-spórolás, emellett a gazdasági "torta" jobb kihasználása.

Egy csatornát nem csak a magyar nyelvterületen sugároznak, hanem több nyelvre is szinkronizálják. Ezekhez egy "képanyag" megy fel, több hangsávval. Te magyarként a magyar hangsávot hallod, de a szlovák a szlovákot stb.

A szolgáltató viszont a reklámidőt azt a sugárzott országok összességére, nem pedig lokálisan értékesíti.

Vagyis ha van egy nap 100 perc reklámideje, akkor lehet, hogy abból 60-at adott el a magyarnak, 40-et meg a szlovák partnereknek. És te ezt a 40 percet szlovákul fogod hallani, mert a reklám viszont területspecifikus, nem lenne értelme szinkronizálni.

Ahogy a szlovák a Magyarországra eladott reklámot magyarul hallja (vagy némán, attól függ, hogy épp mit továbbít a szlovák hangsáv).

Tehát semmiféle kisebbségi érdekek nem fűződnek hozzá. Ez gazdasági érdek: nagyobb terület a reklámra, kisebb sávszélesség a műholdas továbbításra.

2012. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Celebturista válasza:
100%
Én csak cseh reklámokkal találkoztam.
2012. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom megkülönböztetni a két nyelvet.
2012. ápr. 11. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Tipp: a szlovákban nem található meg a ř betű/hang. Ez a cseh nyelv privilégiuma.
2015. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!