Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar vagy az arab nyelv a...

A magyar vagy az arab nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy átlag európai számára az arab nagyságrendekkel nehezebb. Egy héber anyanyelvű számára lehet, hogy könnyebb az arab, bár nem tartom valószínűnek.
2012. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A baratom arab. En mindent kitudok mondani arabul amire tanit, o viszont nem tud sokmindent kimondani magyarul. Az irasuk nyilvan egy europainak nehez. A nyelvtanuk nem nehezebb szerintem, mindketto nehez. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy az arab nyelvet nagyon sokan beszelik, es nagyon sok valtozatban. Ezen belul is meg van a standard (tvben, ujsagban) meg amit ok beszelnek maguk kozott. Es megertik a standardot, de mindegyikuk nem is beszeli vagy csak reszben. A magyar viszont regebbi nyelv, es a nyelvtana sem konnyebb, allitolag a szokincsunk nagyobb. ezt is olyan mondta aki mindkettot beszeli. De kinek mi a nehez!Ha rovas irassal lenne a magyar es egy angol tanulna magyart meg arabot, maris mas lenne a szitu..
2012. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A nyelvtanuk nem nehezebb szerintem, mindketto nehez. "


Az arab nyelvtan dögnehéz, a magyar európai szemmel triviális, egyszerűbb pl., mint a szláv nyelveké.

2012. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TijuMK ***** válasza:

Szerintem az arab nehezebb mert ha megvernek se tudnám kimondani azokat a fura "h" betűket olyan mintha félre nyelnének vagy nem tudom, meg az írásjelek is nekem elég egyformának tűnnek. Amúgy az én barátom is arab, de sose izgatott maga a nyelv, inkább törökül tanulok az hasonló a magyarhoz.

A magyarra visszatérve meg szerintem a magázás miatt lehet még nehéz a nyelvtanon túlmenőleg. De szerintem az arab egy picit nehezebb.

2012. márc. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az arab ige bonyolultabb, mint a magyar, viszont a főneveknél fordított a helyzet.
2012. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat. nekem egy egyiptomi csajszi mondta, h az arab sokkal nehezebb, nagyobb a szókincse... én nem akartam vele vitába szállni,mert nem tudok arabul, viszont a magyarnak sem kicsi a szókészlete...
2012. márc. 20. 23:55
 7/10 TijuMK ***** válasza:
Áh, szerintem a szókincsben biztos a magyar erősebb, gondolj bele egy magyar percekig tud úgy káromkodni hogy egyszer sem ismétli magát, ezt semelyik másik nyelven nem lehet kivitelezni.
2012. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ez komoly???
2012. márc. 21. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Amugy az arabok kicsit megszallottak ami a nyelvuket meg a kulturajukat illeti. Minden nep azt hiszi, hogy az o nyelve a legnehezebb. Errol olyan embereket kellene megkerdezni, akik sok nyelvet beszelnek folyekonyan.
2012. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Úgy tudom hogy világszerte megállapították, hogy a Kínai után a magyar a legnehezebb nyelv a világon, szóval a magyar nehezebb lehet.
2012. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!