Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A finnek valóban tagadják a...

A finnek valóban tagadják a nyelvrokonságot?

Figyelt kérdés
Járt, illetve lakik ott valaki, aki bele nézhetett a mai finn történelem könyvekbe? Van rá valami bizonyíték, hogy a finnek valóban tagadják a rokonságot?
2012. márc. 16. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Egy ismerősöm járt ott és Ő is azt mondta hogy a finnek nem gondolják úgy hogy rokonok a magyarokkal. Ott már nem tanítják régóta ezt az iskolában, azt hiszem van rá másik variációjuk. És végül is szerintem sincs túl sok közös a két nyelvben. Se hangzás semmi. Ettől független még lehet hogy van kapcsolat a két nyelv között, de nem túl szoros.
2012. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem tagadják.

[link]

Itt választ találsz a kérdéseidre. Csak a szélsőjobbosok tagadják, derogál nekik az európaiság, inkább tartoznának a koszos-szutykos arabokhoz, közép-ázsiaiakhoz.

2012. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Erre én is kíváncsi lennék. Választ ugyan nem tudok adni, de egyesek azt mondják, hogy a finnugor nyelvrokonságot csak kitalálták, mások szerint a finn és a magyar nyelv dallamos... nem is tudom, elég sok vita folyik erről.


Emlékszem egy filmre -a címére nem, de igen rövidke volt. Egy csavargót leszólított egy rendőr asszem Horvátországban s kérdezte tőle, milyen származású meg ilyenek. Amikor a csavargó azt felelte, hogy Bukarestből jött, a rendőr rögtön rávágta, hogy az Hungría. Nyilván összekeverte a két város nevét. Kérdezte is a pasastól, hogy milyen nyelv a magyar. -Mint a finn - feleli a csavargó.


Elég fura volt :D

2012. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

ma 19:08


Ne hazudj már! Senki nem állította, hogy a két nép között rokonság lenne. A nyelveink viszont egy nyelvcsaládba tartoznak és benne is van a tankönyveikben, ahogy azt a betett link is bizonyítja. Az ismerősöd biztos valami turbó-szitttyyya magyar lehet, aki egy félművelt finnel diskurált, akinek hiányozhattak az iskolában tanultak.

2012. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem van vagy 5 finn nyelvkönyvem a legújabb 2010-es. Mindegyikben benne van a nyelvrokonság. Van pár ismerősöm aki finn nyelvet tanul egyetemi szinten és ott is így tanítják. Annyi, hogy egy átlag finn nem mindig tudja, nekik főleg az észt nyelv amit rokonnyelv, mert azt úgy-ahogy megértik. Én még soha nem hallottam azt, hogy a finnek tagadják, pedig itt élek már 6 éve.
2012. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

"A finnek valóban tagadják a nyelvrokonságot?"


Nem, sőt, komolyabban veszik, mert ott nincs nagy finnugor-tagadó mozgalom. De mivel az észt sokkal közelebb van a finnhez, arról többet beszélnek (ahogy Magyarországon meg mindenkinek a finnek jutnak az eszébe a nyelvrokonságról, nem az észtek).

2012. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Jártam Finnországban, és azt tapasztaltam, hogy ők még sokkal jobban számon tartanak minket, mint mi őket...

Egészen elképesztő volt, hogy rengeteg olyan emberbe botlottam, akinek valami magyar kapcsolata volt, akár még tudtak is magyarul. Mintha távoli unokatestvéreknél lennék...

Ja, és ahogy itthon a magyar szakon tanulsz egy finnogor nyelvet (pl. finnt), ott is (pl. magyart).

2012. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
*finnUgor :S
2012. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%

"kár még tudtak is magyarul"


Nagyon sok helyen oktatták iskolában régen, bevezető szinten (kb. úgy, ahogy mondjuk Magyarországon a jobb gimnáziumokban tanították az ógörögöt csak bemutatás szintjén). Nem tudom, hogy ma így van-e még. Mondjuk amikor én gimnáziumba jártam, volt nálunk finn szakkör, szóval Mo.-on is tanulnak páran finnül.

2012. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!