Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi segít jobban a német nyelv...

Mi segít jobban a német nyelv tanulásában?

Figyelt kérdés
Hogyha német adót nézek vagy ha német nyelvű magyar feliratos fimet nézek? (az utóbbihoz tudnátok adni linket?)
2012. márc. 21. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha német adót nézel, bár amúgy az egyik nem zárja ki a másikat.

Hirtelen eszembe jutott a Hullám (Die Welle) címe film, ami amúgy is nagyon jó szerintem!

Regényből készül, úgyhogy akár el is olvashatod. A DVD-n van eredeti nyelv is, német és magyar felirat is (illetve a német feliratot nem tudom, de szerintem biztos van).

2012. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még az Emil és a detektívek film jutott eszembe, az újabb. Megjelent DVD-n itthon is, van rajta eredeti nyelv, gondolom felirat is.
2012. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a névelőszabályok megtanulása segített.
2012. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha hallásértést akarsz fejleszteni, akkor film német szinkronnal, magyar felirattal, később felirat nélkül. vagy akár rögtön felirat nélkül, ha van olyan film, amit nagyon jól ismersz, szinte kívülről tudsz, tudod mi történik, így a cselekmény helyett figyelhetsz a párbeszédekre.


ha szókincset fejlesztenél, akkor magyar szinkron német felirat én mindig is így tudtam hatékonyan szavakat tanulni.



linkek? ***** német filmes oldal.


ha felirattal szeretnéd, akkor szerintem menj el vmelyik torrentoldalra, pl. a piratebay***.orgra, és tölts le vmit németül - az ismert filmekre biztos van német nyelvű torrent is - és tölts le hozzá magyar feliratot, ezt google-ban egyszerűen megtalálod.


(bocs a csillagokért, nem hagyja kiírni a pbay nevét)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mucus98 válasza:
A német nyelvű magyar feliratos film az talán jobb , de mind2 elég hasznos :)
2012. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!