Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki elmagyarazza azt, hogy...

Valaki elmagyarazza azt, hogy mikor es hogyan hasznalom az angolban a present/past simple-t es a past simple/progressive-t?

Figyelt kérdés
Nekem ez sajnos nagyon rosszul megy...köszönöm elöre a segitseget
2012. márc. 25. 09:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű jelen = szoktam (rendszeres, általános, szokásos dolog), gyakran van benne: always, usually, never stb, vagy "every day/week/Monday" stb

pl. I drink coffee = SZOKTAM kávét inni.

I don't watch football = NEM SZOKTAM focit nézni.


Folyamatos jelen =éppen most, vagy szokásostól eltér

Pl. I am reading a newspaper = (Épp most) újságot olvasok.

I usually go to work by bus but today I'm going by taxi. = Én általában busszal megyek munkába (figyelem, itt egyszerű jelen!), de ma (kivételesen) taxival.


vannak igék, amik sosem lehetnek folyamatos igeidőben, ehhez linkelem a saját blogbejegyzésemet: [link]

-----------------------------------------------------

Egyszerű múlt (ha folyamatos múlttal hasonlítom össze): rövidebb cselekvések, pl. megérkezik, belép, megcsörren, elkezd, befejez stb.

Folyamatos múlt: éppen csinálT valamit, hosszabb cselekvések, pl. zongorázik, olvas, főz stb.


Kontrasztban:

rövid - hosszú: When my husband arrived, I was washing the dishes. (Mikor a férjem megérkezett, én éppen mosogattam.


hosszú - hosszú: I was washing the dishes when/while my son was cleaning the table. (Én mosogattam, mialatt a fiam az asztalt takarította)


rövid - rövid: nincsen egyszerre történés, csak egymás utániság! pl. I went home, had dinner, watched TV and went to bed.


Még annyi: az egyszerű múlt magyarra fordítva igekötős (meg-, be-, el- stb.) pl.

I cooked ... = MEGfőztem

I was cooking ... = (éppen) főztem (de még nincs kész!)


Dióhéjban ennyi. :) Azok az igék, amiket a jelenhez felsoroltam a blogban, hogy nem lehetnek folyamatos időben, a folyamatos múltra is vonatkoznak!

2012. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!