Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A héber vagy az arab nyelv...

A héber vagy az arab nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
A héber sokkal könnyebb.
2012. ápr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Közeli rokonok lévén - tudja Isten. Mindkettő nehéz.
2012. ápr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát ezt olyasvalaki tudná megmondani, aki mindkettőt tanulta már. Én csak a héberrel próbálkoztam/próbálkozom, annyira nem nehéz, csak kicsit több időt kéne rászánnom. Az arab nekem nehéznek tűnik, de igazából ezt csak úgy ránézésre mondom.

Egyszer, még régen jártam egy sráccal, na ő meg pont arabot tanult, ő meg arra mondta, hogy igazából olyan nagyon azért nem nehéz.

Na jó, ebből lehetetlen eldönteni :)

2012. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem lehetetlen. Az ugyanarra a szintre felkészítő héber nyelvtanfolyamok óraszáma fele az arabokénak. A mai izraeli újhéber nyelvben nincsenek nehéz hangok, az arabban vannak. A mai izraeli ivrit egy egységes nyelv, ugyanez nem igaz az arabra, nincs igazából olyan, hogy "arab nyelv", hanem van irodalmi, és vannak helyi verziók. Nyelvtanilag a héber nem nehezebb a németnél, sőt, talán könnyebb is (de nagyon máshogy működik, nehéz összehasonlítani). Természetesen ha héberen gyűjtőnevet értünk, és a héber tanulásán azt értjük, hogy valaki megismerkedik a különféle ókori változatokkal és nyelvjárásokkal, az már nehéz, de az már nem nyelvtanulás, hanem filológia. A héber írás is elég egyszerű, ugyanezt a véleményt még nem hallottam az arabról, és ami keveset az arab írásról tudok, az alapján az nem tűnik egyszerűnek.
2012. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A heber. a novrem heberul en arabul tsnultam :)
2012. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az arab nehezebb.:/
2012. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én nem tudok véleményt mondani a héberről, de én tanultam arabul és elmondom neked, hogy egyáltalán nem nehéz.. Az írás is nagyon könnyű, egyszer kell megtanulni és megy mint a karikacsapás, ráadásul milyen szép betűik vannak :))

Az egyedüli nehézség szerintem a kiejtés, mert nem egy fajta t van sz vagy esetleg k (gondolok itt a qaf-ra) na és persze a torokhangok.) de ez mind gyakorlás kérdése, ahol én tanultam, még az amerikai is megtanulta a t-ket, pedig aztán neki van egyfajta t-jük :D

All in all úgy gondolom nagyon szép és érdekes az arab nyelv, az írás meg csodálatos és egyáltalán nem nehéz.

A héber is bitzos jó, de sajnos arról nem tudok mit modnani. A következő nyelv, amit tanulni szerertnék, az a francia. Na, az már tényleg elég nehéz számomra :D

2012. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
en mind a ketto beszelek nyelven es a magyart tanulni most!
2012. nov. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Es te melyik orszagbol vagy utolso? :)
2012. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Izrael
2012. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!