Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez mit jelent (orvosi szöveg,...

Ez mit jelent (orvosi szöveg, angolul)?

Figyelt kérdés

If we look at the base of the brain, which has just been removed from the skull, There’s very little of the midbrain that we can see. Yet, as I demonstrated in my lecture last week, if the under aspects of the temporal lobes are gently pulled apart, the upper portion of the stem of the brain can be seen. The so-called brain stem consists of the midbrain, a rounded protrusion called the pons, and a stalk tapering downwards called the medulla oblongata, which passes out of the skull through the foramen magnum and becomes, of course, the spinal cord.


Dr. Victor Frankenstein, who went into graveyards, dug up freshly buried corpses, and transformed dead components into-... But I'd rather be remembered for my own small contrubutions to science, and not because of my accidental relationship to a famous cuckoo.


Well sir, I'n not sure I understand the distinction between reflexive and voluntary nerve impulses.


Very good. Since our lab work today is a demonstration of just that distinction, why don't we proceed. Mr. Hilltop here, with whom I have never woked, nor givin any prior instruction to, has graciously offered his services for this afternoon's demonstrations. Mr. Hilltop, will you hop up on your feet and stand beside this table. Nice hopping. Mr. Hilltop, would you raise your left knee, please? You have just witnessed a voluntary nerve impulse. It begins as a stimulus from the cerebral cortex, passes through the brainstem, and to the particular muscles involved. Mr. Hilltop, you may lower your knee. Reflex movements are those which are madeindependantly of the will, but are carried out along pathways which pass between the peripheral nervous system and the central nervous system. You filthy, rotton, yellow son-of-a-bitch. We are not aware of these impulses. Neither do we intend them to carry out our contraction of muscles, yet as you can see, they work by themselves. But what if we block the nerve impulse by simply applying local pressure? Which can be done with any ordinary metal clamp just at the swelling on the posterior nerve roots for, oh say, five or six seconds. Why you mother-grabbing bastard. As you can see, all communication is shut off. In spite of our mechanical magnificance, if it were not for this continuous stream of motor impulses, we would collapse like a bunch of broccoli.


That any more than commen injury to the nerve root is always serious, because once a nerve fiber is severed, there is no way in heaven or on earth to regenerate life back into it. Are there any last questions before we leave?


Isn't it true that Darwin preserved a piece of Vermicelli unto a glass case until, by some extraordinary means, it actually began to move with voluntary motion?


Are you speaking of the worm or the spaghetti?


Why the worm, sir.


Yes, it sems to me I did read something of that incident when I was a student. But you have to remember that a worm, with very few exceptions, is not a human being.


But wasn't that the whole basis of your grandfather's work, sir, the reanimation of dead tissue?

My grandfather was a very sick man.


But as a Fronkensteen, aren't you the least bit curious about it? Doesn't the bringing back to life what was once dead hold any intrigue to you?


You are talking about the nonsensical raving of a lunatic mind. Dead is Dead.


But look at what has been done with hearts and kidneys.


Hearts and kidneys are Tinkertoys. I'm talking about the central nervous system.


But sir?


I am a scientist, not a philosopher. You have more chance of reanimating this scalpel than you have of mending a broken nervous system.


But what about your grandfather's work, sir?


My grandfather's work was doo doo. I am not interested in death. The only thing that concerns me is the preservation of life. Class is dismissed.


Köszönöm, annak, aki lefordítja...:-)



2012. ápr. 4. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:

"You filthy, rotton, yellow son-of-a-bitch"


Ez orvosi szöveg lenne? Hehe.

Mellesleg ilyen terjedelmű szöveget ingyen csak kevesen vállalnak be. Sok szerencsét.

2012. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt miből idézted?

Ha meghozod hozzá az emberek kedvét, lehet jobban lefordítják. :D

Egyéblént könnyűnek tűnik, csak tényleg elég sok.

2012. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tudod mit tedd fel bekezdésenként különböző kérdésekbe és rakd össze XD
2012. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oks.... ez a Young Frankenstein című film nyitójelenete
2012. ápr. 4. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvizsgálunk egy agyat, melyet épp kivettünk a koponyából, a középagyból igen keveset fogunk látni. Ahogy bemutattam a múlt heti előadásomon, ha a halántéklebeny alját széthúzzuk, meglátjuk az agytörzs felsőrészét. Ennek a bizonyos agytörzsnek

a része a középagy, egy gömbölyű dudor, melyet hídnak hívnak, és egy lefelé vékonyodó nyúlvány, a medulla oblongata, azaz nyúltagy, mely a foramen magnumon át hagyja el a koponyát és persze átalakul a gerinchúrrá.


Dr. Victor Frankenstein, aki temetőkbe járt és frissen temetett hullákat ásott ki, és az elhalt anyagot átalakította... De jobban örülnék, ha szerény tudományos

munkámért emlékeznének rám, és nem mert véletlenül a rokonom egy híres kakadu.


Nos uram, nem igazán értem a különbséget a reflex és a szándékos idegimpulzus között.


Jó kérdés. A mai kísérlet pont erről szól, szóval vágjunk a közepébe. Hilltop úr, akivel soha nem dolgoztam azelőtt, és nem beszéltem vele erről, felajánlotta a közreműködését. Hilltop úr, lepattanna és feltartaná a lábát? Szép volt. Hilltop úr, kérem felemelné a bal térdét? Szemtanúi vagyunk egy szándékos idegimpulzusnak. Az agykéregből ingerként indul, és az agytörzsön át jut a megfelelő izmokig. Hilltop úr, leteheti a térdét. A reflexmozdulat nem akaratlagos, és pályája a perifériás és

a központi idegrendszer között halad át. Te mocskos roh*dék, a sárga k*rva anyádat! Az ilyen ingernek nem vagyunk tudatában. És nem is szándékunk véghezvinni az izmok segítségével, azonban, mint látják, magától is működik. De mi történik, ha kizárjuk az ingert egyszerű helyi nyomással? Amely megtehető egy közönséges fémfogóval a poszteriális ideggyökerek duzzadt részénél, mondjuk, öt vagy hat másodpercre. Miért, te anyaszomorító f*szkalap. Mint látják, minden kommunikáció megszűnt. Mesés mechanikánk ellenére, folyamatos mozgásinger híján, összelottyadnánk mint egy csokor brokkoli.


Végezetül, jegyezzük meg, az ideggyökér komolyabb sérülése mindig nagyon súlyos, mert ha az ideg izomrostja elszakad, nincs az a földi vagy égi hatalom, mely életet lehelne bele újra. Van még néhány utolsó kérdés mielőtt mára befejeznénk?


Igaz az, hogy Darwin eltett egy darab cérnametéltet üvegbe, s az egy szép nap, csodák csodája, akaratlagos mozgásba kezdett?


A kukacról beszél, vagy a spagettiről?


Természetesen a kukacról, uram.


Igen, diákként olvastam ilyesmiről. De ne felejtse, a kukac, néhány kivételével, nem emberi lény.


De nem pont ez a nagyapja munkájának az alapja, uram, az elhalt anyag reanimációja?

A nagyapám beteg ember volt.


De tekintve, hogy Ön is Fronkonsteen, kicsit sem kelti fel a kíváncsiságát a téma? Nem érdekli a halott anyag újraélesztése?


Ez az elmebajos zagyva badarsága csupán. Ami halott, az halott.


De ne felejtse az eredményeket a szív és vese területén.


A szív és a vese fityfene. Én a központi idegrendszerről beszélek.


De, uram?!


Tudós vagyok, nem filozófus. Valószínűbb, hogy ebbe a szikébe életet lehel, mint a sérült idegrendszer megjavítása.


De mi a helyzet a nagyapja munkájával, uram?


A nagyapám munkája lósz*r. Nem érdekel a halál. Csak az élet meghosszabbítása izgat.

Az órának vége.


*****************************************

Biztos akad benne néhány hiba, de talán összességében érthető.

2012. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm...
2012. ápr. 5. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!