Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tippeket tudnátok mondani...

Tippeket tudnátok mondani beszédkészség fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Nem régóta tanulok angolul, most olyan alap és középszint közt van a tudásom. Lehetőségem nyílt fél/egy év múlva kimenni Angliába ismerősökhöz. Pár napja azonban változás történt (az most mindegy hogy miért) és június végén már ki tudnék menni. Ez egy olyan lehetőség, amit ha elutasítok, akkor legközelebb már teljesen egyedül kellene kimennem. Így meg lenne egy biztos szállásom, jóval olcsóbban megúsznám és nem lennék egyedül. Egyetlen problémám a nyelvtudásommal van. Sokat olvasok, bár még sokat kell szótárazni, de a szókincsem egyre bővül. Viszont pl. filmeket csak angol felirattal tudok nézni, mert anélkül nem értem mit mondanak. Eléggé be vagyok parázva. Ráadásul az egyik legnagyobb problémám, hogy hiába fejlődik a szókincsem, nehezen tudok mondatokat összerakni magamtól. A szavakkal nincs gond, mert amiket megtanulom, azokat használni is tudnám, mégis nyögve születnek meg a mondatok. Nincs kivel gyakorolnom, heti egyszer járok magántanárhoz. Nem tudom ezen a téren hogyan fejlődhetnék.
2012. ápr. 9. 23:08
 1/3 beglerbég ***** válasza:

Mondatalkotåshoz tudnåm ajånlani a csetet. Egesz jol tudja treningeztetni az agyat ilyen teren. (Igaz nem szobeli, de a mondatok osszerakasahoz jo.) Kotetlen beszelgeteseket MMO jatekokban konnyen lehet inditani. Illetve ha kendnek ez nem jårja, akkor az omegle.com-ot tudom ajanlani.

Ez egy ilyen random-random csetoldal, csak tovabb kell passzolni a perverzeket meg a hokigyurikat, aztan olyan 10-15 percen belul ossze lehet jonni egy normalis csetpartnerrel a vilåg vmely pontjårol.

2012. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az oldal amit ajánlottál, nagyon jó! Már második próbálkozásra sikerült egy normális emberrel egy jót beszélgetni :)
2012. ápr. 11. 21:12
 3/3 beglerbég ***** válasza:

Szivesen :)

Azt meg megjegyenznem, hogy a cset csak az angolul gondolkodasban segit. Javitja a valaszidot. Kicsit meg ra lehet segiteni a beszedre, azzal, hogy kimondod azt amit a csetbe eppen irsz.


A hallott szöveg erteset, meg csak gyakorlassal lehet sajna. Filmeknel ki kell kapcsolni a feliratot. De ha kimesz akkor, egy ido utan belerazodsz a dolgokba. Mondhatni, a melyvizben feljodik a leggyorsabban. Es ne aggodj, hogy nem nagyon erted az ottaniakat, ok sem egymast. :D


Izelitönek itt egy kis vidi, 24 angol akcentussal. 1 percnel kezdi a gyerek:

http://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM

2012. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!