Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Segítség, nem tudok aludni az...

Segítség, nem tudok aludni az angolomtól! Járt már így valaki, aki elkezdett használni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Megismerkedtem egy brit lánnyal, itt lakik a szomszédban. Nagyon kedves, gyakran beszélgetünk, és amikor hosszabb ideig vagyunk együtt, és egyre ügyesebben belejövök az angolul beszélésbe-gondolkodásba, aznap éjjel NEM BÍROK ELALUDNI, mert angol párbeszédeken kattog az agyam, gondolkodom a szokásos dolgokon amin elalvás előtt szokott az ember, de ilyenkor átváltok angolra és míg ezen a nyelven végig nem gondoltam, nem tudok elaludni. Jártatok így?? Meddig fog tartani míg megszokom, hogy használom nyelvet? :)
2012. ápr. 10. 06:24
 1/7 yuda ***** válasza:
90%
Ennek nincs köze az angolhoz, hanem ahhoz, ha valamit lelkesen csinálsz, nagy hatással van rád, sokat foglalkozol vele ébren,akkor kattog az agyadban alvá előtt, akár arról is álmodsz, mert beleviszed. Igen, a megoldás az, ha jobban megszokod, de hangsúlyozom, ez nem az angolról szól, hanem ha valamivel hangsúlyosan foglalkozol. Ezek szerint soha nem történt veled hasonló.... érdekes :D
2012. ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de, történt, csak azt hittem a nyelv miatt van :) egyébként tényleg élvezem :)
2012. ápr. 10. 08:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Magyarul, angolul, németül, sőt, most már, hogy több ideje tanulom, spanyolul is szoktak kattogni a gondolataim, ezeken a nyelveken szoktam álmodni (ill. azt spanyolul még nem nagyon, csak egy-egy mondatot), de ettől még tudok aludni.


Szerintem is inkább foglalkoztat valami. :)

2012. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hét nyelvet használok egyszerre, gondolhatod mi van a fejemben néhanapján.

Amúgy az elsőnek igaza van, itt a nagy lelkesedés a "bűnös", nem konkrétan a nyelv használata. Tehát ha kevésbé leszel majd felvillanyozva, megszokod a helyzetet, akkor minden helyreáll! :)

2012. ápr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

valóban nem a nyelv miatt van ez, hanem mert lelkes vagy :) nekem is külföldi párom van, és amióta együtt vagyunk, néha észre sem veszem, hogy angolul vagy magyarul gondolkodok... volt már olyan pl., hogy közös beszélgetéseket, emlékeket magyarul idéztem fel, holott tudom, hogy angolul történt, vagy éppen magyar társaságban előbb angolul gondoltam ki a szavaimat... szóval okoz egy kis kavart, de hamar meg lehet szokni és végül már észre sem veszed, meg nem is fontos, hogy épp milyen nyelven gondolkodsz, automatikusan úgy szólalsz meg, ahogy kell az adott társaságban


a párbeszédeken meg azért gondolkodsz, mert tetszik a lány :D magyarul se tudnál elaludni :)

2012. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem tetszik, mivel én is lány vagyok :))) két gyerekünk van és férjünk mindkettőnknek :)
2012. ápr. 12. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:
nahát, nekem meg komolyan az jött le, hogy egy fiatal srác vagy :) de a lényegen ez se változtat, tetszik, hogy angolul beszélgethetsz, izgalmas az új barátság, stb. :)
2012. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!