Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt hogy fordítjátok németül?

Ezt hogy fordítjátok németül?

Figyelt kérdés
Christus erwacht vom Tode, in einer Zeit, in der die Natur nach dem Winterschlaf wieder zu grünen und blühen beginnt.

2012. ápr. 11. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Krisztus olyankor támad fel a halottak közül, amikor a természet a téli álma után ismét zöldelni kezd és virágba borul.
2012. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, csak egyáltalán nem értem azt a részt, hogy 'in der die'... Én ilyeneket még sajna nm tanultam.
2012. ápr. 11. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"nem értem azt a részt, hogy 'in der die'... Én ilyeneket még sajna nm tanultam."


A németben a főneveknek névelőjük van. Ha megtanultad, hogy melyik főnév milyen nemű, akkor a névelőjének a ragozott alakjából meg tudod állapítani, hogy az a főnév a mondatban milyen szerepet tölt be, ill. azt, hogy milyen esetben van. A mi mondatunkban a "die" a "Natur" névelője. Elvileg lehetne alany vagy tárgyeset. Mivel ebben a mondatban (a másodikban) nincs más olyan mondatrész, amely alany lehetne, biztos lehetsz benne, hogy ez az alany. Tehát: "a természet".

Az "in der"-ben az "in" elöljárószó, jelentése:"-ban-ben".

"ba, -be" nem lehet, mert tárgyesetben sehol nincs "der". (Tárgyesetben: "den, die, das" névelők léteznek.

Mivel az "in der" nem főnév előtt áll, hanem egyedül, ebből következik, hogy nem névelő. Mivel a második mondat ezzel kezdődik, ez vonatkozó névmás, amely alakilag többnyire megegyezik a határozott névelő ragozásával. "in der" nem lehet más, mint részes esete egy nőnemű főnévnek, a mi példánkban a "Zeit"-nak, amely nőnemű (die Zeit). Tehát a "die Zeit"- ra vonatkozik. Szószerinti fordításban tehát "olyan időben, amelyben a természet....", röviden: "amikor".

Így érthető?

Üdvözlet: Suzana Guoth

2012. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!