Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Spanyol vagy francia második...

Spanyol vagy francia második nyelvként?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék egy második nyelvet tanulni, ezt csak úgy hobbiból, teljesen nulláról indulva, egyedül.

Tudom hogy ez relatív, de melyik könnyebb a kettő közül? Esetleg néhány jó könyv?


2012. ápr. 13. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem relatív :-). Én tanultam mindkettőt, bár mindegyiket csak nagyon alapszinten, és csak pár hónapig, de a spanyol szerintem jóval könnyebb nyelv. Mind kiejtésben, mind nyelvtanilag. És szerintem hasznosabb is, bár ez relatív:-).

Ha tanár nélkül vágsz bele, akkor meg még inkább a spanyolt ajánlanám. A Colores című könyvet ajánlanám, általában ezt használják nálunk spanyol oktatásra, én is ebből tanultam.

2012. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. ápr. 13. 17:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Angol & Spanyol párosítás szerintem az egyik legütősebb. Bár függ, hogy hol fogsz dolgozni, mert az Angol & Orosz vagy az Angol & Német is jó tud lenni.


A kettő közzül én a SPANYOLt javaslom.

2012. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Második nyelvnek a németet javaslom, francia és spanyol közül pedig a franciát.


"Tudom hogy ez relatív, de melyik könnyebb a kettő közül? "


Kb. egyformák. Van egy téveszme, miszerint a spanyol sokkal könnyebb a franciánál. Ennek a valósághoz annyi köze van, hogy a francia kiejtés valamivel bonyolultabb. (Az, hogy a spanyol nyelvtan bonyolultabb, csak később jön elő a tanulmányok során.)


Mivel a két nyelv nagyon közel áll egymáshoz, ezért természetesen nehézségben sem térnek el egymástól jelentősen. A francia viszont hasznosabb.

2012. ápr. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

"És szerintem hasznosabb is, bár ez relatív:-)"


Nem "relatív", hanem egyszerű tévedés.


careerjet.hu: 113 állás spanyol nyelvvel, 367 franciával, 171 orosszal, 5653 angollal.


A spanyol egy csőddel és rekord munkanélküliséggel küszködő ország nyelve, a francia egy gazdasági, politikai, műszaki, tudományos nagyhatalomé.


Bárki tud mondani 10 francia írót és költőt és még 10 festőt. 10 spanyolt? Ugyan már.


Spanyol autómárkák, spanyol repülőgépmárkák vannak?


Spanyolországnak 8 Nobel-díjasa van, Franciaországnak 64.

2012. ápr. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Utolsónak!

Spanyolajkú írók, költők:

-Pablo Neruda

-Federico Garcia Lorca

-Gabriel Garcia Márquez

-Lope de Vega

-Gongora

-Don Miguel de Cervantes

Hirtelen ennyi jutott eszembe! Igaz, hogy régen, de a spanyolajkúaknál is virágzott valamikor a kultúra! És a legtöbb országgal összehasonlítva most is virágzik!

A fő ok: az óriási nyelvterület (Latin-Amerika).

2012. ápr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"A spanyol egy csőddel és rekord munkanélküliséggel küszködő ország nyelve"


Meg Latin-Amerikáé (leszámítva Brazíliát), ahol szerintem hatalmas lehetőségek rejlenek. És ez a mesterségesen indított és fenntartott "válság" sem fog örökké tartani, bár ez már egy másik fórum témája lenne.

2012. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

szerintem francia.spanyolt is tanultam(német mellett),de a francia és az angol nyelvtanban sok átfedés lehet.tanárnőm legalábbis mindig ezzel jön: ,,ha megnézitek,angolban is így van"/ ,,az angol sem azt mondja,hogy..."/ ,,aki angolt tanul,az kitalálhatja könnyen a szó jelentését"(bár ez utóbbi a németesekre is igaz).

bár a franciában kell egy kis idő,mire a kiejtéssel megbirkózol,a spanyol sem egyértelmű :)

én az allons-y 1-ből tanulok,szerintem tök jó,főleg,hogy magyar írta magyaroknak,nem csak valami fordítás

remélem segíthettem :)

2012. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

12:21


"Meg Latin-Amerikáé (leszámítva Brazíliát), ahol szerintem hatalmas lehetőségek rejlenek."


Lehet, hogy 30 év múlva Latin-Amerika fontos lesz gazdaságilag, de ezért MOST spanyolul tanulni irracionális döntés. Tipikus félművelt okoskodás ez a "nagy lehetőségek rejlenek"-ezés.

2012. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

15:25


Az angol, francia és spanyol nyelvtan nagy része kb. ugyanaz, csak a francia bonyolultabb, konzervatívabb az angolnál, a spanyol pedig a franciánál.

2012. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!