Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyikek a leghülyébb magyar...

Melyikek a leghülyébb magyar szavak, kifejezések, nevek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 18:20
1 2 3
 1/28 rajcziz ***** válasza:
100%
a "melyikek"
2012. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%
kucko
2012. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Szoli,tali,vacsi és társaik!
2012. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nekem a fekvőrendőr. Szerintem találó, de hülyén hangzik.
2012. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha hangzás alapján, akkor ezek szerintem valami borzalmasan "rondán" hangzanak: csaj, csávó, kaja, pia, raj, slattyog.


A kifejezések közül viszont nagyon érdekes a "zöld ágra vergődés". Így elképzelve, elég szürreális jelenet jut az eszembe... =P

2012. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Az összes i betűre végződő rövidítés (burgi, ubi, szivi, stb.) és egy-két másik szó (pl. szatyor)
2012. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
46%

Az előttem válaszolók már sok mindent írtak, amivel egyetértek, bár egyikük felsorolásához szeretném hozzátenni: azok nem magyar szavak. Átvételek a cigány nyelvből.

Van azonban egy magyar szó, amelynek megváltozott jelentéssel való használata mindig zavar. Ez a "SUTTYÓ", amely - számomra - továbbra is csupán azt jelenti: siheder, legényke (ma ellenben "tahó"-t értenek rajta).


RAJCZIZ: ez az! Nálad a pont. (E.)

2012. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 mustafa33 ***** válasza:
79%
vény
2012. máj. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Melyikek? Melyek!

Az összeset ilyennek tartom, amelyeket a magyar nyelvhez nyomokban sem értők tisztességes szavakból nyomorítanak meg, vagy ügyetlen fordítással "próbálnak" magyarítani.

Példákat mondtak eleget az előttem szólók, miért írnám le őket, hogy eggyel több helyen szerepeljenek.

Vannak persze a magyar hangzásvilágnak kissé idegenül, vagy furcsán ható szavaink, de ezeket hülyéknek nem érzem.

2012. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

Egy formanyomtatvány neve: "anyagigény"

És most megköveztek, de az "édesanya2 is ritka ronda. Nyílván a jelentése miatt megszépül, de ez a "sanya" a végén...

Volt egy kollégám, aki Sándor volt. Neki mondtam mindig, hogy "édes Sanyám" :D

2012. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!