Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent és mikor használjuk...

Mit jelent és mikor használjuk a "whatsoever" kifejezést?

Figyelt kérdés
whatever, whatsoever
2012. máj. 12. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

whatever: bármi, akármi, de azt is jelentheti, hogy mindegy (de csak megfelelő szövegkörnyezetben)


a whatsoever-ben nem vagyok annyira biztos: amit csak, bármit, bármilyent (szóval tárgyas dolgok)


de aztán lehet, hogy hülyeséget írtam

2012. máj. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én eddig baráti beszélgetésben úgy értelmeztem a whatevert, hogy amerikai szleng és azt jelenti, hogy "nekem tökmindegy" , "nem érdekel". A whatsoevert viszont teljesen más formában hallottam "There is no connection whatsoever between...".
2012. máj. 12. 15:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Whatsoever - "vagy bármi hasonló", kb így lehetne fordítani, de sokszor csak kb annyi jelentése van (negatív után), hogy megerősíti.


He has no respect whatsoever for his elderly. - Egyáltalán nem tiszteli az időseket.


whatever - bármi (de azt is jelenti, amit te mondtál), illetve whatsoever helyett is állhat.

2012. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
A whatsoever nyomatékosító szó, rendszerint tagadó értelmű mondatokban jelenik meg, tehát a (not) at all szinonímája, így jelentése kb. 'egyáltalán nem', 'a világon semmi'.
2012. máj. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

^így van, és gyakorlatilag csak a "no/not ... whatsoever" szerkezetben fordul ma már csak elő.


This object has no value.

This object doesn't have any value.

Ennek a tárgynak SEMMILYEN ÉRTÉKE sincs.


This object has no value whatsoever.

This object doesn't have any value whatsoever.

Ennek a tárgynak EGYÁLTALÁN SEMMILYEN ÉRTÉKE sincs.


Egyébként a "whatever" (bármi, akármi) archaikus formájából alakult ki.

2012. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!