Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Írországban élőknek mennyire...

Írországban élőknek mennyire szükséges az ír nyelv ismerete? Angol nyelvvel is lehet érvényesülni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Írországban 2 hivatalos nyelv létezik. Az ír nyelvet a népesség hány %-a beszéli? Az angol vagy az ír nyelv az elterjedt?

2012. máj. 15. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

"Írországban élőknek mennyire szükséges az ír nyelv ismerete?"


Semennyire.

http://www.youtube.com/watch?v=JqYtG9BNhfM


"Az ír nyelvet a népesség hány %-a beszéli?"


Elvileg 20%, de ez folyamatosan csökken, és nincs olyan ember, aki csak írül tud. Van néhány apró vidéki területfolt (Gaeltacht), ahol írül beszélnek.

2012. máj. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Tavaly voltam Írországban 2 hétig - szinte minden ki van írva írül is, de kisebb betűvel, mint az angol. Én úgy tudom, 20%-a sem beszéli, talán 10 se. Az ottaniak azt mondták, mindenki tanul írül a suliban, de aztán tökre nem használják, elfelejtik. Illetve megérteni még jobban megértik, de alig beszél így bárki egymás között, inkább az öregek, azok is csak kis számban, inkább legnyugatabbra. Ott is voltam, ott még volt pár kis falu, ahol csak írül voltak kiírva a dolgok táblákra, meg pár bácsi írül beszélt a kocsmában egymással.


Az angoloknak sikerült kiirtani szegényeknek a nyelvét, most próbálnak mindenféle rendezvényeket, programokat szervezni, hogy visszaerősítsék, de nehezen megy...


"Angol nyelvvel lehet érvényesülni?" Nemhogy lehet, inkább ha valaki csak írül beszél, az van hátrányos helyzetben.

2012. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
21%

"Az angoloknak sikerült kiirtani szegényeknek a nyelvét"


Dehogyis. Az ír nyelv visszaszorulása a függetlenség óta csak gyorsult.

2012. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!