Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti milyen könyvekkel, szótárak...

Ti milyen könyvekkel, szótárakkal tanuljátok a japánt?

Figyelt kérdés
Mert szótárból Magyarországon nemigen van normális, könyvből is csak kettőt ismerek idáig: A Dekirut és a Jamadzsi Maszanori-félét. Hogy lehet így tanulni, ha ennyire hiányos az anyag?

2012. máj. 21. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Dekiru nekem is megvan.

ELO levelezős tanfolyamnál jelentkeztem pár évre kezdő japánra. Havonta kiküldik a tankönyvet (inkább füzet). Én akkor 2600 Ft-ot fizettem érte havonta, de most úgy nézem, kicsit drágább lett.

Házi feladatok is voltak, de én egyet-kettőt küldtem csak el a javító tanárnak, többet nem, de nem is érdekelte őket.

[link]

2012. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az elo nem éri meg...én is csináltam. Amennyit kérnek érte és ameddig azt tanulod kb annyira az alapokat tanulod meg hogy nagyon. Szerintem mindenképp keress valakit aki tud japánul és tud neked segíteni ha kérdeznél valamit vagy elakadnál. Esetleg beszélgess japánokkal onnan is nagyon sokat lehet fejlődni.
2012. máj. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Keress egy tanárt. Nem tudom, mióta tanulod, de én már 2 éve. Kb. fél éve volt egy nagyon nehéz rész, de már csak könnyebbek lesznek. De tanár nélkül nem fogsz tudni megtanulni értékelhetően. Amúgy meg jó könyv a Minna no nihongo és a Genki. Ha ezt a kettőt egyszerre használod, akkor jó lesz. Szótárt meg a neten szoktam használni, jisho.org
2012. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát én egyedül akartam volna. Én a németet is egyedül tanultam és simán ment, csak jó könyvek és szótár kellettek hozzá. Japánnál nincs ilyesmi?
2012. máj. 21. 21:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Angol mennyire megy? Mivel én többnyire angol anyagokat ismerek. Najó, nem többnyire, kb. csak. Magyart csak hallásból ismerek.
2012. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Angolt 12 évig tanultam, és több szót tudok, mint németből, de a német jobban érdekelt mindigis, ezért abban viszont jóval kevesebb hibát vétek. :)
2012. máj. 21. 22:11
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Igazából itt az a kérdés, hogy angol forrásból tudsz-e tanulni.


Tae Kim's guide to Japanese <- átveszi az alapokat nagyon jól


Illetve, Seiichi Makino és Michio Tsutsui-nek van három könyve Diciontiony of Basic/Intermediate/Advanced Japanese Grammar, ami viszonylag magas szintig átveszi a japán nyelvtant és szeriten nagyon jól írja le(sok példával, kitér más nyelvtanokkal való különbségre), de én csak angolban imserem és elég nyelvtankönyvszagú az egész, tehát ezekhez tényleg stabil és magas angol tudás kell.

2012. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elég-e hozzá a tudásom. Angol soha nem érdekelt annyira, mióta meglett a középfokúm, nem foglalkoztam vele nagyon. Viszont rengeteg szót megtanultattak velünk, úgyhogy elég sokat tudok.
2012. máj. 21. 23:05
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Miért zárkózol el attól, hogy tanár tanítson?


Olyan sokan vannak, akik így állnak neki a japánnak, pedig gondolj csak bele: igen, tény, hogy az alapokat önállóan is el lehet sajátítani, de az önálló tanulásnak már az elején megvan az a hátránya, hogy bizonyos dolgok egyszerűen hibásan fognak rögzülni, aztán később annál nehezebb lesz őket kijavítani.


Az általad említett két könyvvel kapcsolatban: a Jamadzsit felejtsd el, viszont a Dekiru hasznos "olvasmány". Főleg ha a második kötete is majd megjelenik, nemsokára.


Ugyanakkor még ha egyedül veted is bele magadat, hogyan leszel biztos abban, hogy amit írsz, az jó? Ki fog mutatni újabb és újabb fordulatokat, ki fog rávezetni, hogy hogyan lehetne még szebben, pontosabban írni / beszélni? Ha tizedszerre sem értesz valamit, ki fogja elmagyarázni? Hogyan tudod a beszédet gyakorolni? Ki fogja leellenőrizni a fogalmazásaidat? Vagy ha van egy szöveg, és nem érted, ki fog az olvasott szövegértésben segíteni? Ki ellenőrzi majd le a fordításaidat, és segít majd abban, hogy még pontosabb legyen?


Ezek mind mind olyan készségek, amiket gyakorolni kell, gyakorlás közben pedig elkerülhetetlen az, hogy az ember hibázik. Ugyanakkor épp a hiba mutatja meg a tanárnak - ha van - hogy hogyan tovább, hogy mit kell még gyakorolni, miben kell segíteni stb.


Ráadásul tanárral általában sokkal gyorsabb a haladás is.


Úgyhogy én azt javaslom, hogy ha komolyan meg szeretnél tanulni japánul, akkor válassz a jó könyvek és szótárak mellé válassz egy jó tanárt is :D


(mondom mindezt 16 évnyi japános tapasztalattal, német-japán szakos végzettséggel, JLPT 1-es nemzetközi nyelvvizsgafokozattal, magán- és középiskolai japántanári gyakorlattal). Ha gondolod, nyugodtan írj privátban.

2012. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzátenném, hogy a japán tanár nem valami olcsó mulatság.. Szóval ha valaki csóró az felejtse is el a japánt, mi?
2012. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!