Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Itt mindenki tudja, hogy...

Itt mindenki tudja, hogy mennyi magyar él Erdélyben? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
A Csíksomlyói búcsúban voltunk és azon kívül is kirándultunk, várostnéztünk, teljesen ledöbbentem, hogy mennyi magyar ember és magyar felirat volt, tisztára, mintha Magyarországon lettem volna! Eddig is tudtam, hogy élnek ott magyarok, de hogy ennyien, azt nem is gondoltam volna. És az utak sem olyan rosszak, sőt, mondhatni jók az itteniekhez képest. Kellemesen csalódtam, ezután még jobban fogom szeretni Erdélyt. Aki még nem volt, feltétlenül menjen el, mert el sem tudja képzelni milyen gyönyörű, és teljesen magyar!
2012. máj. 29. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:

1,2 millió, tehát az erdélyi lakosság kb. tizede.


A Székelyföld más, az egy 2-3 megyényi terület, ahol magyar többség van. Erdély nagy részében alig vannak magyarok.

2012. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, Székelyföld szinte teljesen magyarlakta tömb, az ottaniak nem is nagyon beszélnek románul, emiatt többeknek gondjai is vannak például a továbbtanulásnál.

Teljesen más a helyzet a szórványmagyarsággal, ahol viszont az asszimiláció fenyegeti őket, nincs is feltétlenül magyar nyelvű iskola, stb.


Legutóbbi erdélyi utamon ez a kettősség rajzolódott ki előttem nagyon élesen. Családoknál szálltunk meg éjszakára, mindig máshol, és esténként volt alkalmunk beszélgetni velük.


Azt már korábban megfigyeltem, hogy életszínvonalban, életmódban is óriási különbségek vannak az erdélyi emberek közt. Volt ahol úgy éltek, mint egy csonkaországi középosztálybeli, volt modern autó, számítógép, internet, minden fityfene, sok kis faluban viszont a mai napig nincs vezetékes víz, aszfaltozott utak, hagyományos vályogházakban laknak, állatokat tartanak.


Számomra inkább az volt a tanulságos, hogy Erdély nagyon változatos, és nem lehet pár sztereotípia mentén egy kalap alá venni az egészet.

2012. máj. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2,5 millió főt tanultunk általánosban, 25 évvel ezelőtt.
2012. máj. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor sok meglepetés fog érni, ha egyszer eljutsz még Kárpátaljára, Felvidékre meg Vajdaságba is...


Na ezért kellene kicsit jobban odafigyelni a történelem tanítására.

És nem, nem vagyok Trianon tagadó, sem Nagy-Magyarország fun, nem akarom visszacsatoltatni a területeket.


Csak határon túli vagyok.

És az azért bosszantani tud, ha egy 'anyaországi' úgy néz ránk, mint borjú az új kapura.

2012. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezek után tényleg en is szeretném a visszacsatolást, mert nincs ertelme nem visszacsatolni, nemde? Miért éljetek elszigetelten?
2012. máj. 30. 09:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Már bocs, de amint azt a mellékelt ábra is jól mutatja, nem mi élünk elszigetelten...
2012. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, tudom, de akkor is egy csomó mindenben hátrányotok van, ezt az ottaniak is elmondták. Bár ahogy elnéztem Erdélyt, jobban is járnak az ottaniak, hogy az itteni kormány nem tesz tönkre mindent és talán normálisabban gazdálkozik a pénzzel.
2012. máj. 30. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:

01:04


És a tény már akkor is csak 1,6M volt.

2012. máj. 31. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

10:57


Az elképzelhető, hogy a román kormányok nem sok kárt tudnak okozni abban a néhány hónapban, amíg általában fennállnak.

2012. máj. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En csak azt utalom hogyha valaki megkerdi hogy milyen Erdely akkor egy par buszke Magyarorszagi bekopi hogy sok a cigany,meg h nagy a nyomor,pedig eletebe nem volt meg Erdelybe es azt se tudja h Magyarorszagtol merre fekszik.

En csak annyit tudok mondani hogy nyugodtan latogasson el barki Erdelybe mert nagy a latvanyossag es az osszes magyar ember,koztuk en is szivest oromest varjuk a Magyarorszagiakat!!:))

2012. jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!