Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés
angol,német,francia,spanyol, után oroszul vagy japánul tanuljak, ha az előbbieket már jól tudom. Melyik hasznosabb ma és a jövőben európában?

2012. jún. 12. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nehéz, szerintem mind2 nyelvnek van jövője, de az unokatesóm elmondásai alapján az oroszt könnyebb tanulni (legalábbis neki).
2012. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Az orosz hasznosabb, mint a francia és a spanyol. Legalábbis itthon.
2012. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Arab vagy orosz....de inkabb orosz.
2012. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Ennyi után szerintem már bármelyiket. :) Amelyik szimpatikusabb - mivel az is sokat számít, hogy érdekel-e.


Én jelenleg németül és angolul jól beszélek, spanyolul tanulok, és azon gondolkodom, hogy mi legyen majd a negyedik... Nekem mondjuk még ott a francia, de nem biztos, hogy azt akarnám, hanem gondolkodtam valami északi nyelvben is... Te abban nem gondolkodsz? (Mondjuk lehet, hogy olyan szempontból "felesleges", hogy ott mindenki második nyelvként beszél angolul...)

2012. jún. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 webnyelv ***** válasza:
75%

Német (+ még angol) után a hollandot vétek kihagyni. :D

Francia + spanyol után meg az olasz menne nagyon könnyen.

Az orosz mondjuk tényleg hasznosabb lenne az előző kettőnél, bár ha azt a négyet már tudod, akkor olyan mindegy.

2012. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az angol német spanyol már megy, franciát tanulom és azon gondolkodom, hogy mi legyen a következő.Valóban kézenfekvő lenne egy újlatin vagy germán nyelv(északi) de sztem az oroszt választom. kösz az eddigi segítséget és várom a további tanácsokat.
2012. jún. 12. 23:40
 7/9 anonim válasza:
35%
Szerintem inkább a japán,mert újabban mindenki nagy japán mániás és az én teóriám szerint 10 év múlva(mikor a mostani tizenévesek felnőnek)nagyon sok ember fogja beszélni a japán nyelvet és ezért,sz.v.sz praktikusabb.
2012. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: azok akik most tizenévesen japánmániások, azok közül ha 10% megtanul japánul, máris sokat mondtam.
2012. jún. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha meg a japán mániások nagy része meg is tanul japánul akkor ő minek tanuljon? Kisebb lesz rá a kereslet. Japán és orosz közül én egyiket sem tanulnám de ha választani kéne akkor az orosz.
2012. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!