Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt hogyan fordítanátok le...

Ezt hogyan fordítanátok le angolról?

Figyelt kérdés

A series of horse fossils show what would appear to be a line of evolution traced from the earliest Hyracotherium (55 million years old) through to Equus (the modern-day horse).


És, lehet, hgoy csak én értelmezem rosszul a mondatot, de szerintem ez helytelen:


The fossil serieS was originally believed to show gradual, straight-line evolution.



2012. jún. 15. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

"A series of horse fossils show what would appear to be a line of evolution traced from the earliest Hyracotherium (55 million years old) through to Equus (the modern-day horse)."


Szabad fordításban:


Lovak egy sor megkövesedett maradványa mutatja meg milyen utat járhatott be a lovak evolúciója a korai Hyracotherium-tól (55 millió évvel ezelőttről) kezdve az Equus-ig (a mai lovakig).


"És, lehet, hgoy csak én értelmezem rosszul a mondatot, de szerintem ez helytelen:


The fossil serieS was originally believed to show gradual, straight-line evolution."


A "series" (sor, sorozat) valójában nem többes szám (a "tv series" is csak egy tv-sorozatot jelent nem pedig többet) így helyes a mondat.

2012. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A "What would appear to be?" részlet önmagában mit jelent?

2012. jún. 15. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:

"what would appear to be"


Itt tulajdonképpen a "be" ige jelentésének árnyalása történik.


Kezdjük a legegyszerűbb változattal, a "be" megfelelően ragozott alakjával:

"what is a line of evolution" - 'ami egy fejlődési vonal'


Ha csak a látszatáról van szó, az "appear to be" = 'tűnik' használható:

"what appears to be a line of evoltution" - 'ami egy fejlődési vonalnak tűnik'


Ha meg még a látszat is bizonytalan, még a feltételes mód is bevethető:

"what would appear to be a line of evolution" - 'ami úgy tűnik, mintha egy fejlődési vonal lenne'

2012. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!