Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szláv nyelvet beszélő népek...

A szláv nyelvet beszélő népek (oroszok, fehéroroszok, ukránok, lengyelek, csehek, szlovákok, szerbek, horvátok, szlovének stb. ) kölcsönösen megértik egymást?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Annyiszor feltették már ezt a kérdést itt... -.-'
2012. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem.Az oroszok és ukránok megértik egymást.

A szlovákok és a csehek is nagyjából értik amit a másik mond.


A lengyel , az teljesen egyedi szláv nyelv nem hasonlít a többire.

2012. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A beszélt nyelvben sok mindent megértenek, eladni nem lehet őket a másik országban, de ügyeik biztonságos intézésére ez a fokú megértés nem elegendő. Az írott szöveggel már kevésbé vagy egyáltalán nem boldogulnak, mert inkább a nyelvek fonetikája, mint írásbeli megjelenítése hasonló.
2012. jún. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
#2. Lehet, hogy egyedi nyelv a lengyel, de nekem egy szlovákiai magyar tolmácsolt, amikor egy lengyellel kellett beszélnem. Nem tolmács volt a srác, hozzátenném. Alapjaiban ugyanaz a nyelvük.
2012. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 rajcziz ***** válasza:
100%

A szlovákok nem hogy nagyjából megértik a cseheket, hanem tökéletesen. A beszélt nyelvben egy-kétszáz szó lehet ami teljesen eltér, a többi egy-két hangban csak, tehát simán megtörténhet, hogy az egyik szlovákul beszél, a másik pedig csehül 100%-os megértés mellett.

A lengyelt pedig megértik a szlovákok egy kis idő után, amíg a fülük hozzászokik, de nehezebb, mint a csehet.


Mint már említette valaki, igazából az írott szövegekkel vannak problémák.

2012. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Valaki írta itt, hogy a beszédben jobban megértik egymást, mint írásban.

Nos, az ukránok és oroszok írott nyelvben egész jól megértik egymást (bár vannak olyan egyező szavak, amik teljesen mást jelentenek, úgyhogy könnyen félre is érthetik egymást), de a beszélt nyelvet már sokkal nehezebb megérteni, főleg, hogy az oroszok általában teljesen másképp olvassák a szavakat, mint az ukránok.

Amúgy meg a kölcsönös megértés mértéke attól is függ, hogy az adott nyelvnek melyik dialektusát beszélik. Én speciel a Lviv-környéki ukránt beszélem, és jól boldogulok a belarusszal és lengyellel is, de az orosszal már kevésbé. Viszont pl. már olvastam olyan kelet-ukrán szövegeket, amiket nem értettem volna, ha nem tudnék 2-3 szót oroszul.

2012. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 tade ***** válasza:
100%
Szia. En szlovakiai magyar vagyok, es tokeletesen el tudok beszelgetni egy csehvel. Ocsem pl. Csehorszagban vegezte az egyetemet es soha nem voltak nyelvi problemai, max. az elso honapban kellet megszoknia, hogy ne szlovakul irjon (bar ugyanugy elfogadtak, ha szlovakul irta a vizsgait), hanem csehul. En mikor Horvatorszagban voltam, az uzletben szlovakul kertem felvagotatt es megertettek. Termeszetesen nekem is nehezemre esik megerteni a horvat,-lengyel,-orosz nyelvet, de nem lehetetlen, mert rengeteg szo hasonlit a szlovakra. Eddig meg mindig elboldogultam :)....persze az iras az mas tema....
2012. jún. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Dmitriy válasza:
100%
Orosz,belorusz,bolgár,kelet-ukran nyelvek - szinte 90%-os az egymás megértése. Szlovákokat,cseheket,szerbeket 60-%ra meg tudnám érteni. Lengyelből alig értem valamit.
2012. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves Dmitriy, neked mi az anyanyelved?
2012. júl. 16. 20:35
 10/17 Dmitriy válasza:
100%
Orosz, bizony .
2012. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!