Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerettétek volna, ha egy...

Szerettétek volna, ha egy angolul beszélő országba születtek bele?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem,mert ahogy láttam egyre többen akarnak külföldre menni.

Egyébként meg is indokolhatjátok.


2012. márc. 21. 23:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Lehet,hogy több lehetőség állna előttem, de én szeretek itt élni, itt érzem magam otthon. :)
2012. márc. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Nem kellene 17 évesen tanulnom angolul...
2012. márc. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Igen, nem ártott volna... Legegyszerűbb lett volna az USA-ba születni, csak mert akkor nem kellene a hülye papírokkal foglalkozni...
2012. márc. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
De amúgy hozzáteszem hogy én szeretek nyelveket tanulni, és már külföldön is lakom, szóval nem feltétlen a nyelv miatt lett volna jobb valamelyik nagyobb országba születni.
2012. márc. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

- Szeretem Magyarországot, ez a hazám, kötődöm hozzá.

- Az iskolában József Attilát és Radnótit tanulhattam.

- Imádok magyarul írni / beszélni / gondolkodni / álmodni.

- Azt szeretem, ahogy itt nő a fű... máshol még az is más...


:)


(Hozzáteszem, nem is itt születtem... Mégis a magyar identitás és kötődés a legerősebb bennem..)

2012. márc. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

"Szerettétek volna, ha egy angolul beszélő országba születtek bele?"


Mondjuk Ugandába? Nem feltétlenül. Új-Zéland nem lett volna rossz, csak kicsit félreeső hely.


"Ezt azért kérdezem,mert ahogy láttam egyre többen akarnak külföldre menni"


Látod? Nem, max. azt, hogy sokan _beszélnek róla_.

2012. márc. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

"- Szeretem Magyarországot, ez a hazám, kötődöm hozzá. "


Majd elmúlik.

2012. márc. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Én különösebben nem vonzódom Magyarországhoz, de már megszoktam :) De ha egy másik országba születek, nyilván ahhoz szoktam volna hozzá. USA-nak vagy Angliának például kifejezetten örültem volna :) De nem panaszkodom, szabad világban élünk, simán ki lehet menni külföldre. Persze így most meg kell tanulnom angolul...de egy kis tanulásba még senki se halt bele :)
2012. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Dehogyis! A magyart sosem fogod 2.nyelvként tökéletesen beszélni, higgyétek el, van egy kínai osztálytársam, 7 éve van Magyarországon(azóta haza sem ment, csak magyar barátai vannak, a szüleivel is magyarul beszélnek otthon) és mégis szokott hibázni, hogy "elvacsorálok"(=megvacsorázok)..."kenyérvel"(=kenyérrel)...értitek.

Van egy arab osztálytársam is, számolok...ő már 8 éve itt él, bár ő a szüleivel otthon arabul beszél, de akkor is, elképesztő milyen sok hibát vét, sajnos még szépen, hangosan sem tud olvasni, csak akadozva.

A lényeg: magyarul szinte lehetetlen megtanulni tökéletesen. Ha csak nem az az egyik anyanyelved.

Angolul milyen könnyű megtanulni! Angolul megtudsz úgy tanulni, hogy egyetlen hibát sem vétesz. Nincs igeragozás(oké, E/3 személyben..), alig van pár kivétel.

Külföldre ezek után bármikor kitudok menni. De a nyelv fontos. Szeretek magyar lenni, pedig eléggé csóró vagyok anyagilag.:)

2012. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Az angol nyelv amúgy is undorító. A kultúrájuk nem ér fel a magyaréval. A történelmük arról szól hogy rabszolgasorba taszították fél világot akik meg majmolják őket még a Trianon előtti magyar határokat is sajnálják a saját hazájuktól.
2012. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!