Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy elsősorban...

Miért van az, hogy elsősorban az angol/amerikai városok nevét mondják a magyar médiában helyesen? Például egy román, vagy svéd város nevét miért mondják "magyarosan"?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 20:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ma 21:38


Mi az, hogy megpróbálják? Az amerikai/angol városneveket is elég bénán, magyarosan ejtik, ahogyan a többi várost. Többet nem is lehetne elvárni, ez a világon mindenütt így van.

2012. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy bénán, de Börmingem-et mondanak, de Göteborg-ot még sosem hallottam úgy, hogy Jöteborj.
2012. jún. 21. 22:12
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva, soha a jó isten akármijéből se találtam volna ki, hogy azt úgy kell ejteni. Egyszerűen sose hallottam a nevét, teljesen jelentéktelen az életem szempontjából, továbbá nem úgy ejtik ahogy írják, ebből a kettőből kifolyólag pedig soha az életbe nem találom ki a helyes kiejtést. Szerinted egy svéd tudja, hogy kell kiejteni Nagykanizsát mondjuk? Se a gy se a zs betűvel nem lenne tisztában.
2012. jún. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13 Nem rólad van szó, hanem a médiáról. Ha egy frania várost ki tud mondani, Bordeaux-Bordó, akkor más országok esetében miért nem néznek utána.
2012. jún. 22. 01:04
 15/20 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az angol kiejtési szabályokat valamennyire tudja az átlagmagyar, a svédet meg nem, és németesen olvassa. A környező országok városaira már vannak hagyományos neveink, Chicagora meg nincs (amit egyébként Sikagou-nak kellene ejteni). De egyébként sem hinném hogy te Kijevet Kijjivnek vagy Moszkvát Mászkvá-nak mondod, csak azért mert az ottaniak így ejtik.
2012. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

tegnap 22:12


Szerintem a Börmingem is úgy hangzik egy angolnak, mint Göteborg egy svédnek.

2012. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azért, mert sokkal többen tanulnak/tudnak angolul, mint svédül. És nyilvánvalóan magyarosítjuk a városokat, az angol városokat sem feltétlen azzal a hangsúllyal, kiejtéssel mondjok, mint az anyanyelvi beszélők (London-Lándön pl) nem beszélve a már említett Moszkváról, Kijevről. A svéd pedig úgy ejti ki a szavakat, ahogy leírja, csak úgy, mint a német. Meg kell tanulni, hogy pl a g-t hogy ejted, mikor milyen helyzetben, illetve ilyen nyalánkságokat, de egy átlag magyar nem tudja, hogy az Jöteborj, Sztokkolm és Üppszálá, mert nem ez veszik őt körül (TV, újság, filmek, könyvek). Nem különben pedig az angol világnyelv, Amerika adja a legtöbb filmet, a sztárokat, nyilván ezt hallja midnenki a tévéből, dalszövegekből (!!!!), egyébhonnan.

Én is kaptam már idegbajt az EB-t nézve egy Csellsztörm miatt.

2012. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért a nyugati városokat se mindig ejtik helyesen az emberek. Nem találkoztam még olyan sportkommentátorral, aki "varfelona"-t mondana Barszelóna helyett. Vagy "mádri"-t Madrid helyett. De Lisszabont is Lisszabon ejtjük, nem pedig "lizsbó"-nak. De vannak mások is: Porto - "portu", Santarém - "szancrem", Torrão - "tohgrou".

Vagy amikor a focisták neveit mondják be... Pepe - "pep", Ricardo - "hgricard(u)", João - "zsou", és még folytathatnám. Akkor ennyi erővel minden médiában dolgozó ember tanulja meg a világ összes nyelvét.

2012. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz városokat is szoktuk magyarul hívni.Moszkva , Szentpétervár.
2012. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Neki is mennék a falnak, ha valaki Madridot spanyol kiejtéssel mondaná. A legtöbb külföldi nagyváros magyar neve alkalmazkodott a magyar hangkészlethez, lényegében a nevük magyar tulajdonnév. Mi a jó makkért kéne akkor a spanyol/svéd/litván/mongol kiejtés szerint ejteni őket, ha van magyar megfelelő? Szerintem senki sem hívja Dániát sem Königreich Dänemark-nak.
2012. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!