Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy hívják ezeket Angliában,...

Hogy hívják ezeket Angliában, USA-ban, Kanadában /ételek/?

Figyelt kérdés

Kiindultam abból a szóból, hogy "bread". Aztán eszembe jutott, hogy sosem tudtam, minek fordítsam, mert nekem mindig azt mondták sok mindent jelent. Hogy mondanám meg mondjuk, ha zsemlét, kiflit vagy egyebet kérek...? Mi a neve pontosan a kenyérnek, az egyéb péksüteményeknek? Van-e külön neve a sósaknak (pl. mi a sajtos rúd, vagy ilyesmik.. nem tudom mik vannak ott pontosan) vagy az édes sütiknek (pl. kakaós csiga, ilyenek...)..

Mit jelent pontosan a "bagel"?

A doghnout szót a fánkra mondják csak?


Köszönöm! :) Tudom, kicsit sok lett :D



2012. júl. 6. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor legegyszerűbb a google képkeresőt használni.


A bagel így néz ki:

[link]

Szóval tulajdonképpen olya, mint nálunk a zsemle, csak van a közepén egy lyuk.

Ezenkívül lehet rajta/benne sajt, különféle magvak.


A doughnut csak fánkot jelent, szóval az egey édes péksütemény.


A bread pedig kenyeret jelent, de néha használhatják egyéb sós péksütikre is.

2012. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értelek.

Nem tudod véletlenül, hol tudnék rákeresni a többi dologra (mint pl. amiket megemlítettem), esetleg ahol össze van gyűjtve?

De így is sokat segítettél, köszönöm!!

2012. júl. 6. 16:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2012. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 6. 23:21
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia! Én az USA-ban élek.


A Walmart egy olyan bolt,mint otthon a Tesco.Itt tudsz találni választ a kérdéseidre,de hozzáteszem,itt nincsenek kakaóscsiga,kifli,túróstáska,és hasonló otthoni finomságok.


A donaut csak fánkot jelent,de minden fánkot.


[link]


Remélem segítettem!

2012. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hasznos volt, köszi :)
2012. júl. 7. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Van a bread roll.. Ami mindenfele nem kenyer formaju kenyer, pl kiflik, csigak, zsemlek, baguettek, stb. Pl a kifli az olyasmi, mint a finger/italian roll, attol fugg epp mit talalsz. Aztan van a bun, ami ilyen lazabb teszta, pl a hamburgerzsemle vagy a hotdog kifli, szóval ugy altalaban a kelt elesztos tesztak. Kakaoscsiga nincsen, de pl van fahejas csiga, aminek ilyen cukros maz van a tetejen, az a cinnamon roll/cinnamon bun. Az ilyen sajtos falatkak meg pl ami otthon kaphato bake rolls meg ilyenek az a cracker. Ezek ilyen sos szarazabb ragcsak. A sajtos rud konkretan a cheese sticks, mar ha azokra a pici szaraz ropogos rudacskakra gondolsz. Ha a leveles tesztasra azt sajnos nem tudom.

Raadasul eleg helyfuggo hogy mit hogyan hivnak, ugyhogy szerintem azzal jarsz a legjobban, ha megprobalod korbeirni oket. Esetleg az is jo, ha korulirod es rakeresel ugy google-ban. Pl a leveles teszta a puff pastry, akkor a sajtos rud lehet mondjuk cheese puff pastry es kivalasztod neked melyik kell eppen es megnezed a nevet. De ezeknek nincs hagyomanyos neve szerintem, csak aminek epp elnevezte a keszitoje.

Szoval a puff pastry a leveles teszta, a leavened dough a kelt teszta, a strudel dough a retesteszta, a linzer dough/linzer cookie dough a linzerteszta, es nem tudom milyen tesztak vannak meg :) Most ennyi jutott eszembe..

2012. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon köszönöm :)

Ne haragudj a kérdésért, de talán a felsorolt országok valamelyikében élsz? :)

2012. júl. 16. 15:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Most jelenleg nem, de meg a szuleim koltoztek ki az USA-ba, en mar ott szulettem. :) Ha kell meg segitseg barmiben, akkor irj nyugodtan.
2012. júl. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!