Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvtanulásban szerintetek...

Gabriell71 kérdése:

Nyelvtanulásban szerintetek mennyire hasznosak az ún. tanulókártyák?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igazán általánosítható. Én tudom magamról, hogy ilyen módszerekkel jól tudok tanulni, úgyhogy nekem hasznos lenne, de nem mindenkinek ez jön be, vannak, akik más módszerekkel tanulnak jobban.
2012. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kártya ugyebár a szótárfüzetet helyettesíti.

Szerintem jobb, mert össze lehet keverni a szavakat, és kényelmesebben tudom magammal vinni, mint a füzetet. Elfér a tenyeremben.


Harmadrészt pedig a szótárfüzet akkora, hogy szavakat lehessen beleírni. A szókártyáimra meg kényelmesen fölférnek a mondatok.


De a két dolog hasonló egymáshoz. Szótárfüzetből is sikerült sokaknak nyelvet tanulni.

Mindkettőt tanulni kell, ha csak kiírod, az nem segít.


A következő lépés meg az elektromos tanulókártya az ANKIval.

[link]


Az meg azért nagyon hasznos, mert a gép jobban tudja, mikor kell újra kikérdezni a dolgokat.

2012. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint magad készíted a kártyákat? Olyasmi formában, mint amiben pl. a www.angolnyelvtanitas.hu oldalon megvásárolható kártyák vannak?
2012. júl. 8. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Mint mondtam nincs nagy különbség a szótárfüzethez képest, oda meg ugye mindenki magának irkál szavakat.


Szóval fogok egy A4-es lapot, felvágom 8 felé. Így elég kényelmesen elfér a kezemben.

Lehet írni mindkét oldalára, de én inkább hosszában félbehajtom. A tetejére megy magyarul a MONDAT, az aljára angolul. Aztán tanulgatom.


Amikor úgy érzem, hogy tudom, akkor beírom a mondatot az ANKI nevű programba. Az Anki meg arra jó, hogy újra meg újra számon kérje a már megtanultakat.



Honnan szedem a mondatokat?

Lehet tankönyvi szövegből. Elolvasod párszor, utána kiirkálod azokat a mondatokat, amikben az új szó van.


Vagy nézek filmet, és ha meg akarok belőle tanulni valamit az is mehet egy papírra. Esetleg olvasás közben ugyanez.


De olyan is van, hogy egy szólistát adnak az embernek, és azt kéne megtanulni. Pl phrasal verb-ök. Olyankor kikeresem a szótárból:

[link]


És kiírom az egyik példamondatot. Vagy többet.

2012. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
www.szokincsfejleszto.hu Itt tudsz sajat kartyat gyartani.
2012. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Hasznosítani fogom amit írtál! Valójában nekem a füzettel az a bajom, hogy ha kiírok is egy csomó dolgot, valahogy nem veszem aztán elő rendszeresen, hogy ismételjem. Túl sok minden kerül bele, aztán úgy elsikkadnak dolgok. Azt hiszem a kártyák jobban kezelhetők.
2012. júl. 10. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!