Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudnak magyarul a...

Miért nem tudnak magyarul a magyarok? Tudom, hogy van kivétel is.

Figyelt kérdés
Először is nem tudnak ragozni, pl. mindre a - ba ragot használják, de viszont írásnál némelyik tudja használni. Tárgyas ragokról nem hallotak. E/1 feltételes ragozás (nék) hangrend alapján néha nákot használnak (nákozás), és van, hogy a hangrendet is risszul állapítják meg. A helyesírásuk is nagyon rossz. A volt osztályomban ha bent volt az osztályfőnök, akkor kb. Hárman ha tudtunk magyarul. Normális iskolában tanultam. Ennyire rossz lenne az oktatás, vagy csak lusták, van.
2012. júl. 23. 11:46
1 2
 1/20 Antimod ***** válasza:

Már ne haragudj, de szerintem ezt joggal fogják számon kérni rajtad is a fentiek alapján. ;)


A ba-zás engem is hihetetlenül idegesít: ha elmagyarázom a különbséget, egyszerűen nem értik. A másik, ami nagyon zavar, amikor írásjelek, és egyáltalán mindenféle tagolás nélkül ömlesztenek többsoros mondatokat.

2012. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Állítólag Magyarországon elég alacsony az írástudatlanok aránya, de ahogy olvasom itt a gyk-n némelyik kérdést vagy választ... hát nem tudom. Néha egyszerűen nem tudom kihámozni, hogy mit akart írni a delikvens. Mintha még életükben nem írtak volna le egy egész mondatot.

Hogy mi az oka, azt nem tudom, de elkeserítő.

2012. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Van kivétel. Nem akarlak elkeseríteni, de te nem vagy az.
2012. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 beglerbég ***** válasza:
86%

*Sohaj*

Hanyszor tettek fel ezt a kerdest? Na roviden, kicsit zsibbadt a buksim.


De, tudnak magyarul. Csak mas valtozatat hasznaljak a nyelvnek mint te. (Bizony vannak mas valtozatok es.)


Amit te kerdezel az, az, hogy miert nem a sztenderdet beszelik.


Sztenderd nyelvvaltozat definicio: [link]


Azert nem, mert

-mas az anyanyelvvaltozatuk.

-nem etikus masokat a sztenderd hasznalatara eroszakolni. (lsd.: lingvicizmus)

-a sztenderd is helyfuggo, mint minden mas valtozat.


Lingvicizmus definicio: [link]



Problemak okai:

-Elavult nyelvstrategia=> elavult tananyag a suliban

-A sztenderdet az anyanyelvvaltozat helyett es nem mellett akarjak tanitani

-nyelvmuveles mellett nem mutatjak be a nyelvtudomanyi fejlemenyeket=> ideologiat tanitanak

-altalanos intolerancia mindennel szembe'

-politika mindenhol (a mult atka)

-a sztenderdet meg mindig "A MAGYAR" nyelvkent okitjak (Ezert van itt a kerdes es)


(Mielott valaki megszol. Az iskolaba' a sztenderd helyesirasat kell tanulni, nem keverendo ossze a beszelt nyelvvel.)


Erdekes olvasmany, amit senki se fog elolvasni (pedig jo lenne): [link]


(Az esetleges vesszohibakert elnezest. Zsibbadt a buksim.)

2012. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

:DDD

Ez például melyik "változat"? Szeretném megtanulni:


"Beszéltem egy lányal és elhivtam valahova és elis jött, de nemtudom hogy hova vigyem, és asztse hogy mitmongyak neki, micsináljak?"

2012. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt azt hinnétek, hogy én kreáltam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__randizas__32207..

2012. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 beglerbég ***** válasza:
51%

:D

Ez a "nem-tanultam-meg-helyesen-irni" valtozat. :P

(A kerdes nem errol szolt :D)

2012. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#3 sony féle ics-sel írtam a kérdést, ha használtál ilyet, akkor már tudod is annak a 2 hibának az okát, és tudom, hogy nem 100%-os a helyesírásom, de a többiekhez képest szinte tökéletes


#5 pont ilyenek idegesítenek, ez már nem a nyelvjárás sajátossága.

2012. júl. 23. 14:54
 9/20 anonim ***** válasza:

énis látom kérdező, h ezvan.

Magyarán: én is szomorúan tapasztalom ezt az igénytelenséget, amit nem kell összekeverni a nyelvjárásokkal. Ahogy fentebb írtam, az nem nyelvváltozat, hanem egyszerű igénytelenség. Tudom, hogy a liberalizmus ma már a nyelvtudományba is befészkelte magát, de azért ennyire nem kéne.

Viszont, kérdező, a te is ellőttél egy "de viszont"-ot... Ejnye!

2012. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A helyesírást és a "helyes beszédet" szét lehet választani. Aki nem tanul meg helyesen írni, az lusta vagy buta (vagy beteg).

Viszont azt, hogy nem beszél helyesen, nem biztos, hogy mindenkire rá lehet húzni, főleg nem a te szempontjaid alapján. Én sem szeretem hallani pl. -ban helyett, hogy -ba. De attól, hogy én nem szeretem, még nem lesz helytelen. A nyelvészet szempontjából ugyanolyan.


Nádasdy ebben az írásában nagyon szépen kifejti, miről is van szó. Küldeném a kérdezőnek és mindenkinek aki szereti (:D):


[link]


Bár gondolom, ezt sem fogja senki elolvasni, ahogy Sándor Klárát sem. :D

2012. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!