Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudnak magyarul a...

Miért nem tudnak magyarul a magyarok? Tudom, hogy van kivétel is.

Figyelt kérdés
Először is nem tudnak ragozni, pl. mindre a - ba ragot használják, de viszont írásnál némelyik tudja használni. Tárgyas ragokról nem hallotak. E/1 feltételes ragozás (nék) hangrend alapján néha nákot használnak (nákozás), és van, hogy a hangrendet is risszul állapítják meg. A helyesírásuk is nagyon rossz. A volt osztályomban ha bent volt az osztályfőnök, akkor kb. Hárman ha tudtunk magyarul. Normális iskolában tanultam. Ennyire rossz lenne az oktatás, vagy csak lusták, van.
2012. júl. 23. 11:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg jól idegen nyelveket, és meglátod majd, hogy a többi nyelvet is számtalan változatban beszélik. Az angol nyelvnek például Angliában az emberek alig 2-3%-a beszéli azt a változatát, amit a tévében hallani (BBC English), és amit a tankönyvek is tanítanak. Nyilván nincs értelme azt mondani, hogy az angolok 97%-a nem tud angolul, nemde? Hiszen az angol nyelv azt a nyelvet jelenti, amit az angolok beszélnek...


Egyszerűen különböző nyelvváltozatok vannak, ahogy mások is mondták már, és a "művelt nyelv" az csak egyike ezeknek. A nyelved tükrözi, hogy ki vagy, és ez így van jól. Egy ózdi utcaseprő vagy egy liverpooli dokkmunkás soha nem fogja a művelt nyelvet beszélni, miért is tenné, csak nevetséges és erőltetett lenne.


A helyesírás meg a beszélt nyelv "helyessége" pedig teljesen más kérdés. Az már egy az egyben az oktatás hibája, meg persze a társadalom beteges, felületes értékítéletét is mutatja, hogy az emberek mennyire nem tudnak helyesen írni.

2012. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%

EPIC FAIL


Kérdező, olyan nincs, hogy "de viszont", olvasd el a kérdésedet. Úgyhogy szerintem sunnyogj el szépen a büdös p*csába és kicsit vegyél vissza az arcodból.

2012. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 beglerbég ***** válasza:
100%

Nincs? Pediglen ott vagyon. Akkor miert ne volna? :)


[link]


Hozzaszolasokkal egyutt.

2012. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Kérdező, olyan nincs, hogy "de viszont", olvasd el a kérdésedet. Úgyhogy szerintem sunnyogj el szépen a büdös p*csába és kicsit vegyél vissza az arcodból."


Te pedig próbálj meg emberi módon beszélni (írni).

2012. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szevasz utolsó, ha már megszólítottál. Én emberi módon válaszoltam a kedves kérdezőnek és neked is így fogok. Te is eltakarodhatsz a véres f*szba okoskodni.
2012. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2012. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az utolsó linket én magam, a büdös bunkó linkelte. Még így sem tudom teljesen elfogadni ezt a kötőszó kombót.


Ne buzgálkodjatok!

2012. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Engem az idegesít, hogy a keresztnevek elé határozott névelőt tesznek, pedig nem kéne, és csúnya is úgy.


Ellenben én azt sem bírom, mikor hozzá nem értőek okoskodnak, és másokat kioktatnak. NEM RÁD GONDOLOK ITT! Arra gondolok, mikor belekötnek olyasmibe, hogy pl. a magyar nyelvben lenne passzív. Jönnek "a macska fel van mászva a fára" példával. Pedig a magyarban van passzív: "az ablak ki van nyitva" mondta teljesen helyes. Állapotokra lehet használni, csak cselekvésekre nem.

Meg mikor itt valaki ír egy mondatot, amiben miden nagyszájú válaszoló kijavítja a helyesírási hibát, amit a hülye is meglát, ellenben van benne egy másik is, de azt már nem elég okosak észrevenni.


De igazad van. Szerintem az is rossz, hogy az "-e" kérdőszócska elé nem tesznek kötőjelet.


Egyébként érdekes a kérdés, hogy mi az oka. Az egyik legjobb barátom képtelen megtanulni helyesen írni, pedig lassan 20 éves lesz, és nagyon okos ember, kiváló jegyei voltak mindig (ezen kívül), és intelligens is (nem csak benyalja a dolgokat), kitűnő lett volna gimiben mindig, ha nem lenne ez a helyesírás dolog, és elment vizsgálatra, hogy kapjon felmentést az írás alól, de azt mondták, nincs ilyen baja. Állítása szerint azonban olyan dolgokat kérdeztek tőle, aminek sok köze volt az íráshoz, és egy 3 éves is tudta volna. majd kijelentették, hogy ő túl okos ehhez, az írásárára viszont rá sem néztek...


Ezzel nem adtam választ a kérdésedre, de talán érdekes.

2012. aug. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
És még hozzátenném: idegen nyelveken jól ír helyesen.
2012. aug. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, elgépeltem pár dolgot, de az gépelési hiba. Amúgy amit a passzív szerkezetről írtam, azt nyelvi babonának nevezik. Ugyanolyan, mint hogy "és"-sel nem kezdünk mondatot.
2012. aug. 8. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!