Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Svédországban hivatalos lehet...

Svédországban hivatalos lehet az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Most olvastam a wikipédián, hogy 2002 óta van napirenden a kérdés, és még mindig nem jutottak dűlőre az ügy kapcsán. Mit gondoltok?

2012. aug. 1. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

"A hivatalos nyelv az az egy vagy több nyelv, amelyet egy adott állam (vagy szervezet) a hivatalos működése során használ."


Ez tehát azt jelenti, hogyha besétálsz a hivatalba, akkor bármely hivatalos nyelven intézheted az ügyeidet.

Továbbá hivatalos nyelveken előnyt élvez az oktatás.



Tehát ennek akkor lenne értelme, ha lenne egy angol nyelvű réteg, aki a nemzeti nyelvén akar ügyeket intézni. (Vagy sok külföldi bevándorló, akiknek kedveznek ezzel.)


De tudtommal egyik se áll fenn, így nem értem az egészet.


Oktatásban meg akkor is lehet angol iskolákat, angol nyelvű képzéseket csinálni, ha az nem hivatalos nyelv. Tehát ebből a szempontból is értelmetlen hivatalos nyelvvé emelni egy teljesen idegen nyelvet.

2012. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ma 22:17


Onnan adódik a kérdés, hogy a svédek túlnyomó többsége igen jól beszéli az angolt.

2012. aug. 1. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

De ennek semmi köze a hivatalos nyelv státuszhoz.


Nem látom, hogy bármi előnnyel járna, ha a svéd mellé odatennék az angol.

Viszont erősen szembemegy a tradíciókkal, ami elég furcsa dolog. A hagyomány követést sokkal jobban támogatják az emberek. Ráadásul a nemzeti nyelv ápolása is fontos szokott lenni az embereknek.


Tehát ahogy én látom, ennek előnye 0, viszont súlyos nem tetszést válthatna ki.

2012. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a svédek egyszerűen felfogták,hogy nemzeti nyelvük nem "világnyelv".Ezért beszél igen nagy százalékuk angolul/is/.Kár,hogy ezt a hozzáállást mi magyarok nem tettük magunkévá. Mi még mindig azt hisszük,vagy legalábbis sokáig azt hittük, hogy idegen nyelvtudás nélkül is boldogulni tudunk a világban."Mert magyarok mindenütt vannak" Ma már ez hál'istennek megváltozni látszik,de az idősebb generáció már nem kezd hozzá nyelvet tanulni.
2012. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozáállás és intelligencia kérdése az egész.Szerintem bevezethetnék magyarországon is második hivatalos nyelvnek az angolt.Ránk férne egy kis kultúra.Azonkívül jót tenne a társadalomnak is.
2015. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!