Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket érdemesebb tanulni:...

Melyiket érdemesebb tanulni: angliai vagy amerikai angol?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

attól függ,hol akarsz boldogulni.Angliában és az európai angol nyelvű országokban(+nyilván a tengerentúli volt gyarmatokon is)a brit angol előnyösebb.Amerikában meg az ottani.ha egyelőre csak nyelvvizsgában gondolkodsz,akkor itthon a brit angollal jársz jobban,sajna van olyan vizsgahely, ahol nem nézik jó szemmel az amerikai változatot.


de igazából mindegy.a lényeg h.minél magasabb szintre juss.aztán a kisebb nyelvtani,kiejtésbeli különbségeket nem olyan nehéz leküzdeni.hidd el,meg fogod értetni magad akárhova is mész.



de ha tényleg konkrét választ kérsz,akkor brit angol.összességében nagyobb területen,több ember beszéli,mint az amerikai angolt.

2009. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyelj.

Amerikai ember egész gyermekkorában Amerikában él, és az amerikai angolt tanulja meg.

Brit ember egész gyermekkorában Nagy Britanniában él, és a brit angolt tanulja meg.


Te egyikre sem leszel képes. Te a világ angolt fogod megtanulni :) Öszpontosíthatsz az amerikaira, vagy éppen a britre, de úgysem fogod tudni úgy elkülöníteni, ahogy ők. Sőt, legtöbbször már ők sem tudják/szokták.

2009. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm =)
2009. júl. 19. 13:11
 4/9 anonim válasza:

Azt hogy melyiket érdemesebb megtanulni, az tényleg attól függ, hogy hol akarsz lakni. Vagy ha csak simán megakarod tanulni az angolt, hát a brit angolt tanuld.

Habár szerintem könnyebb az amerikai. Majdnem egyforma, de vannak különbségek: a kiejtés: over-ovör(NAmE), ovöö(BrE). Szótár: mind2 nyelvben vannak olyan szavak amit csak ők használnak, vagy mas jelentése van a két nyelvben. A helyesírás: centre(NAmE), center(BrE), color-colour. A rendhagyó igéknél is vannak különbségek pl. learn - learnt/learned - learnt/learned. Az első a brittek által használt forma (tehát a learnt).


És még van különbség. Na most te döntesz melyiket haszáld.

Én vegyesen használom, mert nem szeretem azt mondani a can't-nek h kánt, a britek ezt használjak, én azt mondom, hogy kent. De vannak szavak amiket brit akcentussal ejtek.


(NAmE-North American English, BrE-British English)

2009. aug. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ =)
2009. aug. 9. 07:24
 6/9 anonim ***** válasza:

kiejtés szempontjából sztem majdnem mindegy, h melyiket választod-válaszd, ami neked jobban tetszik.

személy szerint én régebben mindig az amerikait próbáltam "utánozni", az iskolában tanított brit nem jött be. aztán pár hónapra kimentem angliába, rájöttem, h a britek tök másképp beszélnek, mint mi tanultuk, csomó akcentus van azon belül is, elkezdett tetszeni, de volt kapcsolatom amcsival is, az is tetszett, de jelenleg leginkább most az ausztrál(hasonló a brit 1 fajtájához) és az új-zélandi tetszik :)

2009. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hogy a suliban mit (melyiket) tanítanak az végülis mindegy, de személy szerint én az amcsi angol helyesírását követem, egyszerűbb találom.
2009. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem mindenki azt mondja, az angliait, és a suliban is úgy tanuljuk. 16/L
2009. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Teljesen mindegy, kívülállóként egyiket sem fogod tudni helyesen beszélni, csak valami hasonlót. De hogy ne menjek messze csak Anglián belül akkora különbségek vannak, hogy ég és föld. Hallható a különbség egy Newcastlei, Londoni, és egy délebbi de Londontól alig egy köpésnyire található kisváros Pl Guildford, Reading lakói között is. Ezekre nem tudsz felkészülni. Tanuld meg valamelyiket, és beszéld helyesen, ez sokkal fontosabb annál, mint, hogy melyiket beszéled. Attól függően, hogy hova sodor az élet mindenütt másképp fogják beszélni az angolt, még az anyanyelviek is.
2010. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!