Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért írják mindig az emberek,...

Miért írják mindig az emberek, hogy "ez miatt" ahelyett, hogy "emiatt"? Ez rettentően idegesít engem.

Figyelt kérdés
2012. aug. 11. 22:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem is, de nem szabad az embereket sem írásban, sem szóban kijavítani, mert mindjárt bunkó nyelvőrnek vagyunk kikiáltva.
2012. aug. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Engem ez annyira nem idegesít, mint itt nagyon gyakori "mien"(=milyen) vagy szex helyett a "sex".
2012. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Például mert tudtommal így sem helytelen. Vannak akiknek ez a szava járása.
2012. aug. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2012. aug. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Bizony, engem is rettenetesen idegesít, mert a nyelvérzék teljes hiányára vall. Még súlyosabb, hogy az anyanyelv-érzékére. A magyar nyelv egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy a mássalhangzók zavaró találkozását, ahol csak lehet, kerüli. Ezt hagyják figyelmen kívül azok, akik a kérdésben is kifogásolt alakot használják. Elszomorít.
2012. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 beglerbég ***** válasza:

09:51


Ezen logika alapjan, meg se lehetne kerdezni azt, hogy ,,Ez mi?". (,,E'(m)mi?" megfelel? :)


De tovabbgorditve a gondolatmenetet: A magyar nyelv masik legjellemzobb tulajdonsaga, a hangrendi illeszkedes. Ennek ellenere "E/1-ben a sztenderd változat megszegi a hangrendi illeszkedést a mély hangrendű szavaknál.

pl. tudnék (mély+magas), kalapálnék, (mély+magas)."


Akkor most, hogy is van ez? :)


Ne tessek szomorkodni! A legesszerubb valasz a nyest.hu-s cikknel talalhato.: Uj alak. Ennyi. Nem kotelezo hasznalni, de ez miatt masokat leirni... csunya dolog.

2012. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Beglerbég:


"leírni" másokat és elszomorodni - nagy különbség. Habitusban, gondolkodásmódban, - mindenben, azt hiszem. A nyelvi relativizmus meg épp úgy divat, mint a relativizmusok általában. Az ember tudomásul veszi - és saját értékrendje szerint él tovább.

2012. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 beglerbég ***** válasza:

"mert a nyelvérzék teljes hiányára vall. Még súlyosabb, hogy az anyanyelv-érzékére."


Elnezest, csak ez a resz "zavart" meg. (Tekintve, hogy nem vall arra.) Nem eppen hizelgo allitas masokrol.

2012. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ez miatt kár idegeskedni. Az miatt már aggódhatsz, hogy ez miatt is be tudsz feszülni.

Haver mindig azt mondta: izéval. Falra másztam tőle. :)

2012. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hajlandó vagyok elhinni, hogy nem nyelvhelyességi hiba, de akkor is mindig megüti a fülemet, ez van.
2012. aug. 13. 14:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!