Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan írjak magyar billentyűz...

Hogyan írjak magyar billentyűzettel román î, â, ă, ş, ţ betűket?

Figyelt kérdés
Előre is köszi az értelmes válaszokat! Mersi! :)

2012. aug. 11. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A windowsban van karaktertábla nevű segédalkalmazás. Abban benne van minden.

Vagy felmész a wikipedia román betűk oldalára és kimásolod ami kell ráadásul le van írva világosan

Magyar billentyűzetről a hogyan lehet bevinni a betűket (Windows):

Kisbetű Billentyűkombináció Nagybetű Billentyűkombináció

ă Alt Gr+4, A Ă Alt Gr+4, Shift+A

â Alt Gr+3, A Â Alt Gr+3, Shift+A

î Alt Gr+3, I Î Alt Gr+3, Shift+I

[link]

Vagy átváltasz román bill kiosztásra és idővel megtanulod, hogy melyik magyar karkater melyik románnak felel meg vagy átmatricázod a billentyűzetet vagy szerzel egy román billentyűzetet.

2012. aug. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát sehogy, a magyar billentyűzeten magyar betűk vannak, de ha a start->kellékek->rendszereszközökben rámész a karaktertáblára biztos megtalálod.
2012. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

î = alt gr + 3, majd i


A többit nem tudom, de szerintem valahogyan, ha beállítod románná a billentyűzeted, akkor menni fog...Sőt ki is próbáltam: ű-n:â, ő-n:ă,ú-n:î,é-n:,á-nş:ţ.


Tudod, hogz kell Román-ra állítani a billentyűzedeted? Ha nem, akkor szólj.

2012. aug. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm szépen. Mennyi szakértő :)
2012. aug. 11. 23:30
 5/7 Albu ***** válasza:
Vigyázz, mert a betűk sok helyen el vannak cseszve: [link] (egy nem létezőt bevittek a kódlapra, kér románt meg kihagytak)
2016. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Albu ***** válasza:

Újabban a Gmailben nem lehet magyar billentyűzettel î-t és â-t írni. Sőt, veszem észre, ide sem, hogy rohadnának meg! ,,Fejlesztettek" a gyökerek.


Notepadban tudok, szóval nem mindenütt tűnt el a Win-ban. Ctrl+L-lel fel szoktam ugrani a címsorba, oda beírom, és kiteszem vágólapra. Szar, de működik.

2016. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ș-re és a a ț-re szerintem nincs billentyűzetkombináció, de a hozzájuk hasonló ş-re és ţ-re igen: alt gr + ó, utána s vagy t.


A többi pedig:

î: alt gr + 3, i

â: alt gr + 3, a

ă: alt gr + 4, a

2023. okt. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!