Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A latin írás szebb, vagy a...

A latin írás szebb, vagy a cirill?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettőnél jobban tetszik az arab írás.

De ha csak ezekből lehet választani, akkor inkább a latin (mert valószínűleg ezt szoktam meg).

2012. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A.Romanov ***** válasza:
Nálam is az arab a favorit, de a cirillt is szeretem. A latint meg én is megszoktam :D
2012. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik latin írás. Az izlandi például szép, de többek közt a lengyel, a vietnami és kisebb mértékben a magyar is az a sok mellékjelnek köszönhetően. Ezzel szemben a spanyol, az angol vagy a holland írás igencsak semmilyen és unalmas.


Ha az alap, ékezeteket nélkülöző latin ábécét vesszük alapul, akkor ugyanannyira szép vagy csúnya a két írásrendszer szerintem. Ha a példaként hozott pár nyelv valamelyikét, akkor a latin.

2012. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írottan egyértelműen a cirill, sokkal szebben lehet kötni a betűket. A nyomtatottnál meg nem igazán tudok dönteni, az már tényleg nyelv kérdése.
2012. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!