Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Legkésőbb hány éves korban...

Legkésőbb hány éves korban érdemes elkezdeni új nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy minnél fiatalabb vki annál könnyebb nyelvet tanulnia. Van felső korhatár, amikor már nem igazán lehet elsajátítani egy új nyelvet?

2012. aug. 19. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs felső korhatár, sohasem késő tanulni. :)

Attól, hogy valaki fizikailag öreg, szellemileg még lehet friss.

2012. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
120
2012. aug. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
63%

Szerintem az első kb. 25 életévben fogékony az ember a tanulásra. Utána is lehet, de már nehezebb, főleg, ha kiesik a tanulásból. De általánosítani persze nem lehet.

Mindig érdemes elkezdeni.

Tanítottam nyelvet kicsit idősebb felnőtteknek is, úgy, hogy a nulláról kezdték. Velük lassabban lehetett haladni, persze ez nem jelenti azt, hogy lehetetlen is lenne a dolog.

2012. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ, milyen szintre akarsz eljutni. Ha majdnem anyanyelvire, akkor már 10 éves kor után késő, ha nem, akkor viszont teljesen mindegy. :)
2012. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 23. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!