Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A cigányok miért hívják...

A cigányok miért hívják parasztoknak a magyarokat?

Figyelt kérdés

És mit jelent a "rafinált" kifejezés a cigányoknál, hogy minden második cigánylyány Rafinált Baba, Rafinált Csaj néven van fent a facebook-on?


És miért fényképezkednek a cigányok egy halom pénzzel? Mit akarnak ezzel?



2012. aug. 19. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A halom pénzzel való fotózkodással azt akarják üzenni, hogy "Köszönjük, nem kérünk több segílyt, van elég lóvénk." - nyilván becsületes munkából, ezért nem kutakodik náluk a adóhivatal.
2012. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Engem inkább az zavar, hogy sok cigány magyargyűlölő szövegeket tesz ki a facebook oldalára, majd egy halom másik cigány jön lájkolni. Azt sem értem, hogy a rendőrség miért nem indít eljárást KÖZÖSSÉG ELLENI IZGATÁS miatt?
2012. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A rafinált/rafkós azt jelenti, hogy agyafúrt, ravasz; legalábbis én így ismerem. Az viszont meglepett, hogy ennyire elcigányosodott ez a szó. Gondoltam, hogy nem a főúri réteg kedvenc kifejezése, de azt nem tudtam, hogy általában a sötétebb bőrűek mondják.
2012. aug. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól leírta feljebb valaki a rafinált szó jelentését, és igaza is van, mert tényleg ezt jelenti. Viszont akik kiírják, hogy "rafinált donetella" meg "rafinált máricsúj", szerintem nem ismerik a szó jelentését, csak azt tudják, hogy nem negatív jelentésű, és jól mutat a neve mellett.

A pénzről meg... meg akarják mutatni, hogy nekik van (az mellékes, hogy becsületes emberek adójából, de van nekik). Ha megnézed ezeket a milliomos cigány házakat, vagy elég csak győzike villáját, vagy egy cigány keresztelőt megnézni, minden a giccsről szól. Arról, hogy lássák mások, hogy "én ezt megtehetem, én ezt megvehetem, mert nekem sok pénzem van".

2012. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
37%

A többi mind stimmel!De a cigányok nem tudják, hogy a paraszt(legalább is nekem) nem sértő!A parasztok legalább DOLGOZNAK nekem a paraszt szóról nem egy bunkó állat jut eszembe hanem azok az emberek akik DOLGOZNAK a megélhetésért és nem gyereket szülnek!A pénz meg az a havi lopás/segély felesleg!Azon is elgondolkozok érdemes-e dolgozni, olyan embereket pénzelni aki otthon ülnek és számolják a pénzt ujjakként 3 aranygyűrűvel! Felháborító, ami itt folyik!Persze van a cigányoknak 0,00001% aki rendesen dolgozik, neveli 1-2 gyereküket és alig alig de megélnek nem szegénységben nem is gazdagon hanem középen!A legjobb haverom cigány és rájuk igaz amit most írtam ketten testvérek és sokkal rendesebbek mint néhány nem cigány!Na de igen ezek olyan ritkák mint a fehér varjú!

A sok lopós cigány miatt ők szívnak!

Na jó ideje megnézni a Kurucot hátha jött valami új hír :D:D

2012. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%

A paraszt kifejezés a földművelőre utal. Sajnos ez, az eredeti jeletésében nemes szó, felvett egy negatív tartalmat, de a cigányság nem az utóbbira gondol.A rafinált szót az ügyes, okos, átvághatatlannal azonosítják. Én arra gondoltam, hogy szégyenkeznek a valós, roma mivoltot eláruló családnév miatt, és ezért választanak fantom neveket...

A pénz... Nézd, a magyar és más nép-béli szereti magát tengerparton, gyönyörű étteremben, VIP buliban, luxus kocsi mellett fényképezni/tetni magát. Ilyen világban élünk, mely a külsőségekre ad. Kinek így, kinek úgy ...:)

2012. aug. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mert szúrja a szemüket hogy a Magyarok dolgoznak ők meg a segélyből élnek meg.
2023. jún. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!