Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Általában egy külföldinek...

Általában egy külföldinek tetszik vagy nem a magyar nyelv?

Figyelt kérdés

Pl. a magyarok közül hihetetlenül sokan utálják a német nyelvet, nagyon sokan csúnyának találják, viszont az olaszt és a spanyolt nagyon sokan szeretik és szépnek tartják.

A magyarról mi a véleményük általában a külföldieknek?


2012. aug. 24. 18:46
 1/7 anonim válasza:
87%

Én pont így vagyok ezzel, mint írtad az alján :)

egyébként tapasztalatból mondom, hogy tetszik, és sok külföldi el is kezdi tanulni, csak nehéznek találja, és abba hagyja. de azt fedeztem fel, hogy a franciák kedvenc szava átlagban a cipőfűző, a spanyoloké, portugáloké, argentíneké, kubaiaké pedig a lótetű (jelentést nem mondtam meg senkinek, de hangzás alapján rögtön a kedvencük lett) :) egyébként nagyon sok embert megkérdeztem erről, mert engem is érdekel =)

2012. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
57%
beszéltem kínaival,törökkel,hollanddal,némettel,angollal.. mind utálta.. rengeteg az idióta kitalált szleng,nem értik mit akarunk,ha magyart tanulnak. azt mondták olyan mintha.. ugatnánk.. :D
2012. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is inkább rossz tapasztalataim vannak. Egy indiai csoporttársam is csúnyának találja, illetve egyszer egy brazil srácnak belinkeltem a Nemzeti Dalt, azt mondta, agyon 'weird' a magyar nyelv.
2012. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek tetszik, van, akinek nem. megoszlanak a vélemények, de a többségnek tetszik (vagy csak nekem ezt mondták :) )

Egyébként én szeretem a németet, jobban tetszik, mint a spanyol :)

2012. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem egy román lány azt mondta, hogy a magyar nyelv nagyon kemény, és nem dallamos. Nem tetszik neki; Mondjuk a latinos könnyedségű, dallamos román nyelvhez képest tényleg elég kemény, szlávos.
2012. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de a szolnoki erasmusosok seperc alatt megtanulták azt, hogy "b*zmeg". :D:D:
2012. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szlovák nyelv nagyon tetszik, remélem a szlovákoknak is tetszik a magyar nyelv :)
2012. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!