Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért csúnya szavak a csúnya...

Miért csúnya szavak a csúnya szavak?

Figyelt kérdés

mitől lesz egy szó csúnya illetve trágár? miért várják el ennyire a felnőttek, hogy ne beszéljek csúnyán, miközben bárhova megyek, ugyanúgy csúnyán beszélnek a felnőttek?



17/F



2012. aug. 25. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom de ez tök hülyeség. Én sajnos állandóan csúnyán beszélek, nem tehetek róla mert ezt hallom mindenhol. Most próbálok leszokni róla :D
2012. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát én is ezt hallom mindenhol itthon is anyu állandóan káromkodik, de érdekes én mégse "tanulom" el tőle :) mert csúnya, és ez (mivel lány vagyok) nem illik egy lányhoz..


amúgy kérdező miért szerinted a b betűs csúnya szót mondhatjuk szépnek??:D nem..

2012. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mitől lesz egy szó trágár? - tartalmától, az elfojtott dühtől, hangsúlyozástól. (pl. beszélhetsz csúnyán de gügyögve a kutyádhoz, nem fogja érteni, és ott fog neked pitizni. és üvöltözhetsz neki szép szavakat, indulatos lesz tőle.)

kulturált ember nem beszél csúnyán. tegnap jöttem haza, és teljesen lehangolt, ahogy egy roma származású fazon szidta a magyarokat... sok kisgyerek elkap pár szót, és ő is hajlamos lesz rá. szerintem fájdalmas.

2012. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kulturált ember nem beszél csúnyán...ezzel maximálisan egyetértek. Ebből is látszik, hogy sajnos elég sok a kulturálatlan ember.
2019. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!