Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anyukámnak adtok igazat?...

Anyukámnak adtok igazat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem hiába ide írom a kérdést.Ma anyukám megnézte az egyik füzetemet,ami mellesleg egy Angol fordítás volt.És kritizálta az írásomat mert hogy nem olyan szép meg nem is magyar pár betűm.Igazából van olyan amit szerintem bármelyik országban használnak,pl az a ,,z" betű aminek lefelé lóg a hurok,meg van 2 másik ami az orosz nyelvbe is van de mivel tanulok azt is ,ezért azt szoktam meg.Nem használom mindig,csak néha.Nálam egy betűnek 5féle variációja van.És nem mind orosz,félre ne értsétek,ez csak példa volt.Szerintetek se mindegy hogy melyiket írom?Ez valami árulás vagy csak ő allergiás rá?lehet hogy primitív kérdés de érdekel.
2012. aug. 29. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Ez most kit érdekel? Anyád mindig beleköt mindenbe?
2012. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
41%
anyád csíra :D
2012. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Anyukád csak aggódik miattad... Az írásból sokminden kiolvasható, még egy laikus számára is. Nem tudom, láttál-e már pszichés beteg kézírását... mindenesetre ha valakinek nagyon össze-vissza az írásképe, az lelki harmóniáját tekintve nem éppen bíztató. És itt nem a "szépség"-ről beszélek, hanem az íráskép rendezettségéről. És abba is gondolj bele, hogy amikor anyukád járt iskolába, akkor az írásképen mekkora hangsúly volt (ma már azt kérik számon az embertől, hogy a szövegszerkesztőn rendben van-e a margóbeállítás...). Ne vedd tőle zokon, én is folyton ezzel piszkálom a gyermekem. Ugye NEM TE VAGY AZ??? :-)))
2012. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
szerintem fontos a szep iras. engem is sokszor leszidott az anyukam ha csunyan irtam. olyan szempontbol megertelek, hogy ha tanulsz egy olyan nyelvet ahol mas fajta betuket hasznalnak konnyen megszokod es mar akkor is alkalmazod amikor nem kellene
2012. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálam meg mindig mindenki azt mondja: vááá milyen szépen írsz, ezt nem is te írtad, ezek milyen betűk? :D
2012. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, anyádnak meg vagy nagyon rossz gyerekkora lehetett, vagy csak a természete borzalmas, ha képes ilyeneken fennakadni. Én sem bírom elviselni, ha az írásomért kritizálnak. Én legalább helyesen írok, ami az én értékrendemben nagyságrendekkel fontosabb a külalaknál. Mindamellett az írás egy közlési forma. Nem az számít, hogy mennyire szép, hanem hogy megértik-e (jelen esetben: el tudják-e olvasni); ha meg, akkor azzal teljesítette is a szerepét és nem lehet belekötni.


Mondjuk én egy ideje hanyagolom is a folyóírást, mert nyomtatottan írni könnyebb és szebb is.

2012. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

tanárként én is sokat piszkálom a tanítványaimat az írás miatt (képzelhetitek, mily népszerű vagyok:)))


gyanítom, ifjú vagy még -- az, hogy egy betűre van öt változat, nem feltétlen baj, majd kialakul - keresed magadat, és ez az írásképben is kifejeződik -- én is sokat szórakoztam annak idején, voltak korszakaim, mint legtöbbünknek


- szépséggel kapcsolatban csak annyit, hogy szerintem magadnak úgy írsz, ahogy akarsz - ám ha már kiadsz valamit a kezedből, az a tőled telhető legszebb, legjobb legyen -- magadnak tartozol ennyivel - becsüld magad annyira, hogy igényes, szép munkát adj ki a kezedből - ennyit megérdemelsz

- még mindig szépség -- mindenkinek más a szép -- tanárként elvárom, sőt megkövetelem(!), hogy olvasható legyen az írás - hogy azontúl szép-e... magánügy - tiszta, áttekinthető, olvasható - a többi kialakul


- s csak egy halk kérdés: nagyon megsértődsz, ha azt mondom, hogy az angol fogalmazás kis "a", mert ez magyar nyelv és nem angol: (tudom, tapasztalom, hogy bezavar az idegennyelv, szóval nem bántásiból mondám)


üdv

:)

2012. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

tigi5 :

Mivel az írás szépsége jelentős részben tehetség, adottság kérdése, pl. függ a mozgáskoordinációtól, a puha vagy csontos kéztől, stb., ezért az a véleményem, hogy a hozzád hasonló tanárokat ki kellene vágni az iskolákból, mert sok gyerek életét keserítitek meg.

2012. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Az előző válaszolóval egyetértek, bár a saját írásképedet már kialakíthatnád, cirill betűket viszont tényleg ne használj. Ezt írod: "van 2 másik ami az orosz nyelvbe is van de mivel tanulok azt is ,ezért azt szoktam meg". Magyarul szerintem előbb "szoktál meg" írni, mint oroszul.
2012. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Bocs, Tigivel értek egyet, utolsó közben írt.


Utolsó! Tigi azt írta, hogy tanárként az olvasható írást várja el a tanítványaitól, a szépésg magánügy. Ezzel mi a bajod?

2012. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!