Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tetszik nektek a román nyelv?

Tetszik nektek a román nyelv?

Figyelt kérdés
Én beleszerettem.. olaszos dallamosság.. és az a szóvégi ă hang gyönyörűen hangzik. Szép nyelv. :)

2012. aug. 30. 20:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem rossz nyelv, bár azért az olasz/francia/spanyol szebb.:)
2012. aug. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tetszik kulonosebben, de nem is utalom. :)


Az, hogy hogyan hangzik, attol is fugg, hogy ki beszeli. Egy havasalfoldi roman kiejtese olaszosan, egy moldvai roman beszede inkabb oroszosan hangzik.

2012. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is legkedveltebb az újlatin nyelvek közül. Úgy tűnik, hogy a legkevesebb artikulációs allűr ebben a nyelvben van közülük, valószínűleg a magyaroknak viszonylag könnyű a kiejtést megtanulni és beszélni. A nyelvtanáról nem tudok nyilatkozni.
2012. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mustafa33 ***** válasza:
70%
Durva hangzása van.
2012. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%
Én egyszerűen imádom,habár én lehet hogy elfogult vagyok mert a szerelmem román :) De akkor is, szerintem az egyik legszebb nyelv a világon :)
2013. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én imádom! Nekem is annyira tetszik a hangzása. Szerintem nem nehéz annyira a kiejtése, meg ha valakit érdekel, akkor meg lehet tanulni. Én is elkezdtem tanulni, már elboldogulok Romániában, de tény, hogy nagyon nehéz, szerintem. Főleg a tőhangváltozásokkal vagyok bajban... De ilyenkor örülök, hogy magyar az anyanyelvem, mert a mi nyelvünkben is vannak ugye ilyen változások, és így rá is érzek néha. :) Ne foglalkozz azokkal, akik rosszindulatúak, vagy lebeszélnek. Az én baráti körömben is vannak olyanok, akik, csak azért, mert a románok ilyenek, meg olyanok.. azt állítják, hogy csúnya, meg semmi értelme tanulni... Amúgy általános tévedés, hogy a román a szláv nyelvekhez tartozik, vagy hogy a francia a hozzá legjobban hasonlító nyelv. Nyílván van szlávos hangzása, mivel a Kárpát-medencében élnek a szlávok, és a magyarok között. A franciával kapcsolatban meg.. ez senki sem bizonyította tudományosan, sőt semmivel sem közelebbi rokona, mint mondjuk az olasz. Én olaszul is beszélek, és szerintem sokkal könnyebb mint a román. Szóval nem vagy egyedül, én is imádom :) Ez a második legszebb nyelv. ( A magyar után )
2013. ápr. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Kini :)) ***** válasza:
85%
Nem ronda, de nem is a legszebb :D Közepes
2013. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Én román környéken élek, ezért sajnos nem tudok úgy nyilatkozni róla mint egy kívülálló. nincs bajom a nyelvvel és az emberek többségével sem. Nekem egy kicsit közönségesnek hat, mivel ismerem a szavakat, de azért nem rossz.
2014. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én többek között ebben a zenében szeretem nagyon: https://www.youtube.com/watch?v=anmnBJjHaY8
2014. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
64%
Hát nem tudom,tudok románul, de nem vagyok oda érte...
2014. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!