Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha arab nyelvre szeretnék...

Ha arab nyelvre szeretnék fordíttatni, akkor milyen különbségek vannak az arab nyelvben? Mennyire érti meg egy egyiptomi, paleszin, Szaudi, stb. emberek egymást?

Figyelt kérdés
Esetleg van-e valami közös nyelvjárás az arabban?

2012. aug. 31. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. akkora különbségek vannak, mint a dán, a norvég meg a svéd között. Általában egy arab több dialektust is megért, országtól függően. De Egyiptomban pl. ahogy hallottam, hatalmas már az eltérés mondjuk Katarhoz képest.
2012. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem, de a kérdésem, hogy az írás is ennyire eltérő, vagy az nem ennyire erős. esetleg van-e valamilyen egységesebb írás?
2012. aug. 31. 10:12
 3/5 tarak ***** válasza:
100%
az iras teljesen egyseges. az irodalmi nyelv mindenhol ugyanaz.
2012. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor teljesen mindegy, hogy egy arab fordítást (írást), egy marokkói, egyiptomi, palesztin vagy kuvaiti fordít le.

Azt minden arab egységesen érteni fogja és nem derül ki az olvasó számára, hogy kifordította (melyik országbeli) ?

2012. szept. 2. 00:36
 5/5 tarak ***** válasza:
100%
igen. modern standard arab-nak hivjak. minden iskolazott ember beszeli, tok mindegy hogy marokkoi vagy iraki. ha beduinnal talalkozol e ket orszagban, azok mar nemigen ertik meg egymast, de a hasonlo nyelvjarasokat nagyjabol kolcsonosen ertik (pl. egyiptom szudanit), ahogy emlitettem hivatalos iras mindenhol ugyanaz, tv-ben a hivatalos nyelv, esetleg parlamentben ugyanaz.
2012. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!