Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Használják még valamelyik...

Használják még valamelyik magyar nyelvterületen a rovás írást?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Miért használnák?
2012. szept. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Régen is csak a pásztorok használták,tájékoztatásként vagy az állomány nyilvántartására.

Soha nem leveleztek vele sehol.

Ma pedig elég nevetséges. Senki nem tudja elolvasni,és komolyabb szöveget nem is lehetne vele írni.

2012. szept. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pietrosol ***** válasza:
88%

Szia ma 19:17!


Történetesen én olvasom a róvást,ráadásul elég sok könyv jelent meg róvásírással!


Itt van néhány: [link]


A rövid válasz a kérdésre,igen!

2012. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen utolsó válaszoló! :) nem is tudtam, hogy ilyen sok könyv megjelent már rovásírással :)
2012. szept. 10. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Pietrosol: nem róvás, hanem rovás! ;-)
2012. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia ma 20:27!


Székelyudvarhelyi ismerőseim is hosszú ó-val használják!Egyébként néhány székely oldalon szintén róvásként említik!Ettől függetlenül elfogadom,hogy esetleg helytelen!

2012. szept. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy itt-ott másképp ejtik, attól még rövid o-val helyes. Bár szerintem hosszú ó-val elég hülyén hangzik, kétlem, hogy bárhol is így ejtik.
2012. szept. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pietrosol ***** válasza:
Hallottál már székelyeket beszélgetni?Sokszor elnyújtják a magánhangzókat és ott is hosszú magánhangzókat használnak,ahol mi rövidet!
2012. szept. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!