Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jó ötlet-e a svéd nyelvet...

Jó ötlet-e a svéd nyelvet elkezdenem tanulni?

Figyelt kérdés

Angolul tudok, emelt szintű érettségim van belőle, és az egyetemen hollandos vagyok, harmadéves. Tehát két germán nyelv már pipa. Viszont németül sose tanultam, nem is tudok (bár a holland miatt már volt, amit németül is megértettem, de azt hallottam, hogy jóval nehezebb).

A svéd milyen? Melyikhez hasonlít jobban (a fent említett három közül - angol, holland, német; mivel (úgy) tudom, hogy a dánra a legjobban).

Köszönöm :)



2012. szept. 19. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
A norvégra hasonlít legjobban :) A germán nyelvcsaládba tartozi. Nem olyan nehéz nyelv, de a nyelvtanban van érdekességek.
2012. szept. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
direkt írtam, hogy a fent említett három közül melyikre hasonlít. Angol, holland vagy német.
2012. szept. 20. 01:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Mármint melyikre legjobban a három közül, mielőtt újabb félreértés lenne, hogy "mindre, mert germán nyelv" <-- amit eleve már tudtam, ez is kiderült a kérdésemből..
2012. szept. 20. 01:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább bizonyos holland tájszólásokra, azok közül is leginkább a frízre. Valószínű azért mivel ők vannak a legközelebb a dánokhoz és egyben a svédekhez is, viszont az angolokat már a tenger is elválasztja tőlük, így nem jutott mód miután leváltak az anyakontinensről, hogy nagyon keveredjenek. Az ABBA számoknak létezik svéd fordítása is, ha azt sikerül kisilabizálni a holland és az angol alapján, akkor az embernek már nyert ügye van.
2012. szept. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet! :P

Német előismerettel könnyebb megtanulni svédül, mint angollal, de összeségében az angol is nagy segítség. (A hollandot nem ismerem.) A nyelvtan hasonlít nagyon a némethez, én pl. egyáltalán nem tudok németül megszólalni, csak tanultam pár évig, és emlékszem a nyelvtani alapokra és ez nagy segítség volt a svédnél.


Mondok egy példát: nem értettem, hogy miért van ott a "sig" egyes igék után(bemutatkozik, fésülködik, mosakodik), aztán leesett, hogy ez olyan, mint a németben a "sich", szóval ezek az igék visszaható névmással járnak. Amikor ezt németből tanultuk, nehezen akartam elfogadni, de végül megértettem, és így most a svédnél nem kellett ezzel EGYMAGAMBAN zsörtölődnöm, mivel anno egy tanár megtanította már ezt.

2012. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
deeeee jó! :) Máris tudok valamit a legelső órám előtt is :) Köszönöm. Amúgy a holland iszonyatosan hasonlít a németre, mert bár németül én nem tanultam, a kalács receptjét nagyjából megértettem. A nyelvtant meg onnan tudom, hogy a csoporttársaknak mindig úgy lett magyarázva órán (a kevés németül nem tudó felháborodására), hogy TUUUDJÁTOK, mint németből. És itt is van zich a visszaható igéknél :)
2012. szept. 21. 02:49
 7/12 A kérdező kommentje:
a 2. válaszolónak is köszönöm, bár a fríz nyelv, mint olyan, több egy tájszólásnál, saját érvényű nyelvként van számon Hollandiában! És nem beszélem sajnos (még).
2012. szept. 21. 02:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyelven jo otlet megtanulni. De valoban akkor jo svedul is (if your English is rich enough, you might think, you can correspond with me any time, see below), ha Svedorszagba akarsz menni. Az angolt es a nemetet volna jo tanulnod a holland mellett. Ezeket a nyelveket megis tobben beszelik a vilagon, peldaul a svedek is. Voltam Norvegiaban es Svedorszagban, en nemetul es angolul jol tudtam kommunikalni. (Bocs, csak leirtam, amit gondolok a sved hasznarol.) Irjal nekem, en szivesen levelezek veled, angolul, angol-nemet anyanyelvu vagyok. Magyarul ugy tanultam meg, hogy leveleztem. Abbol is lehet tanulni. Privat uzenetet kuldtem.
2012. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Bár nem tudok dánul, de ha északi nyelv, inkább a dánt ajánlanám. Németül,angolul és hollandul tudok, és ha olvasok egy dán szöveget, rengeteget megértek belőle. Skandinavisztika szakosoktól úgy hallottam, hogy a svéd a legnehezebb:( De szerintem úgy döntsél, hogy keress neten egy bármilyen szöveget és próbáld meg elolvasni. Majd meglátod, hogy melyiket érted a legjobban:) Ha az ELTE-re jársz, akkor ugorj be a skandinavisztika tanszékre és ott informálódj. Náluk jobb tanácsot úgyse tud itt senki adni:)
2012. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hi, G. N.,

I have sent you some 5 mails to your citromail.hu address (about ya Afro-American English, too).

The first three were unlikely to plop in your e-mailbox there since I got a variety of error messages. One 'failure kindness' from citromail engineers states that my server (not me) has been sending spam and so they do not accept my mails from that server. Fine, then they show up an IP number as the source of spamming which seems to be Latin American IP by its format (who pages on the net) and not British, which my server is. Just as usual, the citromail service has not proved to feel up to the mark. And perhaps it is the usual health of citromail... And now we don't know much about the first weeks in the Swedish classroom, where the reference source is the German language. :-)

Why don't people have aol, gmail or yahoo addresses? And company or university addresses are just as all right.

Shall I help you open an aol or yahoo account? By answering some 7-8 questions in English? With pleasure.

However, I sent you a message here, on GYAKORI, about this failure with your citromail address.


If anyone else wished to join the conversation (Dutch, German, English, some Swedish...), will they leave me a private message here? Thank you.

2012. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!