Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a háttere annak a kifejezés...

Mi a háttere annak a kifejezésnek, hogy "vizes nyolcas"? Mit jelent?

Figyelt kérdés

2012. szept. 24. 08:14
 1/6 belapus ***** válasza:
100%
2012. szept. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, ez érdekes! Gondolom, nem egy nyolcast razoltak, hanem ahogy lengették az öntözőkannát, úgy rajzolódtak ki a fekvő nyolcasok!

Szerintem senki nem tudja, hogy milyen értelmeben kéne használni ezt a szólást. Én legalábbis az elgörbült biciklikeréktől elkezdve a hízástól megtöttyedt emberi testig minden másra hallottam már, csak ebben az értelemben nem. Köszi.

2012. szept. 24. 09:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válsz helyes, annyit tennék még hozzá, hogy az inasokat hivták vizesnyolcasoknak, és ez igencsak lebecsülő elnevezés volt. Azt éreztették a kisinassal, hogy nem keres, szegény, tehát nem sokat ér!


Ha ezzel segithettem...

2012. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem azt, hogy ők csak a fellocsolásra jók?
2012. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem azt, hogy ők csak a fellocsolásra jók?"


A kisinasok / kereskedőinasok nemcsak arra voltak jók, hogy "locsoljanak". Mindenfélem úgymond "piszkos" munkát velük végeztettek, legtöbbször a "gazda-gazdáné" háztartásában is.

Gyereket pesztráltak, mosogattak, fölmostak, stb...

Kiszolgálásra, valós anyaggal történő foglalkozásra csak a második-harmadik inasévben került sor, ha egyáltalán sor került rá...

2012. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Négyes szerintem úgy értette, hogy fölényes módon erre céloztak ezzel a kifejezéssel. Valójában persze sokkal több mindent végeztettek egy inassal, bár azok sem voltak igazi szakértelmet igénylő munkák, ezért a fölényeskedés.
2012. szept. 27. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!