Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy írják oroszul a Zsófia...

Hogy írják oroszul a Zsófia nevet?

Figyelt kérdés
tudom,hogy hangzás alapján írják át...én a Zsófia-t írnám át,de egyik ismerősöm szerint oroszul Szófia a zsófi...hát nem tudom :D

2012. szept. 29. 12:01
 1/6 anonim válasza:

Szonya, Szofja

( [link]

2012. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Zsófia orosz megfelelője "Szofja", ciril módon: Софья.
2012. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Софи́я, Со́фья

Mindkettő helyes írásmód. Az első változat a "kedveltebb", a második a "művészibb".

2012. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a nevet akarod átírni és nem az orosz megfelelőjét használni, az így néz ki: Жофия. Az orosz helyesírás szerint a Жёфия is elképzelhetőnek tűnik, de az idegen szavak nem feltétlenül követik a szabályokat.
2012. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, ezt elírtam. Жофиа lenne a betű szerinti, nem teljesen szabályos, de valószínűbb változat.
2012. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Жофиа átírás biztos, hogy nem lenne, ez totálisan helytelen leírás az orosz nyelvben. Ha fonetikus átírásról van szó az i-a kapcsolat az orosz "ija"-nak ejti és ennek megfelelő nem IA betűket, hanem i és ja betűt használ. Vagyis ha fonetikusan át akarjuk írni, akkor a helyes leírása:

Жофи́я, Жо́фья

Bár az első átiratban nem "zsó"t, hanem "zsá"t ejt az orosz. Zsáfíja vagy Zsófja

2012. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!