Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek az angol, a...

Szerintetek az angol, a német, a francia, a spanyol vagy az olasz a legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 21:49
 1/7 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%
Inkább úgy kérdezd, hogy ezek közül melyik a legnehezebb! A franciát mondom, a rettenetes kiejtés miatt.
2012. okt. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A francia. A kiejtése szerintem elég nehéz. A legkönnyebbek pedig a spanyol és az olasz.



De én azt mondanám, hogy az a legnehezebb nyelv, amit nem akarsz megtanulni. Én az angolt szerettem, az ment ahogy kellett. A spanyol nagy szerelmem, nagyon jól haladtam vele, volt, hogy bekönyörögtem magam egy nyelviskolában, hogy egyszerre két szintet csinálhassak (amikor már jobban ment), és így gyorsabban tanultam. Szabadidőmben is szívesen olvasgattam vagy tanultam.


A franciát a munkahelyem támogatta, elmentem, hogy majd jó lesz, de nagy lelkesedésem nem volt. Németbe is belekaptam, mert az akkori barátom sokat járt ilyen környezetbe, találkoztam német kollégáival, gondoltam hasznos, csak épp utáltam, mert randának találtam a nyelvet. Így franciául meg németül nem is tudok, a spanyol pedig nagyon jól megy, azóta voltam többször Spanyolországban is...


Viszont biztos ír majd valaki, akinek meg a német a kedvence, gyorsan is tanulta, az angolt valamiért nem csípi, szóval ő azt fogja írni, hogy az angol nagyon nehéz, a német milyen könnyű.

2012. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, sok függ a motivációtól. Én német és orosz nyelvtanár vagyok, a német sokkal nehezebb, mint pl. az orosz. Most már persze nem, de amikor alap és középszinten voltam, akkor az orosz könnyebben ment mint a német. De volt olyan csoporttársam az egyetemen, aki fordítva gondolta. Angolt is tanultam valamennyit, az eddig könnyű volt, tulajdonképpen szinte rám ragadt. A másik három nyelvet nem ismerem, de ismerőseimtől én is azt hallottam, hogy a francia nehezebb, mint a spanyol vagy az olasz.
2012. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Bocs, a másodikra gondoltam, hogy igaza van. (De elsővel is egyetértek.)
2012. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek nem a legnehezebb nyelvek. Inkább csak ezek között lehet kiválasztani egy magyar számára a legnehezebbet.


Nehézség szerint csökkenő sorrendben:

francia (ezek közül a legnehezebb) > német > angol > spanyol és olasz egyformán a legkönnyebb.

2012. okt. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a nemet a legnehezebb a nyelvtana meg a dialektusai miatt.

En tudok franciaul es 2 honap kintlet utan mar tudtam alapszinten makogni. 2 ev utan most fogom megprobalni a felsofokut.

A francia kiejteshez is hozza lehet szokni ha mar egyszer raerzunk de ahhoz kinek mennyi idore van szuksege.

nekem mindig mondjak hogy fel se tunik hogy nem francia vagyok pedig a nullarol kezdtem :)

2012. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:

Mindegyik említett nyelvet tanultam, szerintem a német a legnehezebb ezek közül. Meg kell tanulni külön a főnevek nemét, többes számát, bonyolult a melléknévragozás, a szórend és a szenvedő ragozás megtanulásában is akadnak nehézségek, hát még ha azt a mellékmondati szórenddel is kombináljuk.

Az angolban, olaszban, spanyolban, franciában meg nincs igazán melléknévragozás, viszont jó sok az igeidő, és pl. az olaszban jelen időben jó sok ige ragozódik rendhagyóan, de ez annyira nem nehéz.

2012. nov. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!