Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Páternoszter? A pater noster...

Páternoszter? A pater noster latinul azt jelenti, hogy Miatyánk. Miért neveztek el róla liftet?

Figyelt kérdés
Kérdeztük latin órán, hogy miért neveztek el róla liftet, de nem tudta megmondani a tanárnő.

2012. okt. 9. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam arról, hogy liftet neveztek el róla. Del lám! A wikipédia erre is választ ad: [link] (csak rá kellett keresni)
2012. okt. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, de nem értem. " A rózsafüzéren egy speciális gyöngy jelzi, hogy a sorozatnak ennél a pontjánál a Miatyánk következik."

És? A lifthez ennek mi köze?

2012. okt. 9. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Következő mondat: "A páternoszter lift, ami egy sorozat kabinból és megállókból áll, majd egy ponton átfordul - ennek az analógiájaként kapta nevét."
2012. okt. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Bocsi az offért előre is:

ha beragad az átfordulóban, sokan egyből azt kezdenék mondani :D

2012. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Miskolci Egyetemen van egy "páter". Csak jelenleg nem üzemel, mert felújítják. Amikor oda kerültem, elsősként, felsőbb évesek mondogatták, hogy ha felmegyek vele, akkor lefelé fejjel lefelé fogok jönni. Kipróbáltam, de nem, simán átmegy a másik oldalra :D. Volt a tetején kis galambsz.ar is a fogaskerekeken, tüzetesebben nem vizsgáltam meg, mi az, biztos kenésnek volt ott :D.
2012. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert a rózsafüzér is ciklikusan, a végtelenségig ismétli önmagát. Ahogy a pater is. Ha beszállsz, amíg megy benne is maradhatsz. De mindig ugyanabba a pontba fogsz visszatérni. Pont olyan, mint a rózsafüzéren a miatyánk.
2012. okt. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jó, de a rózsafüzéren nem csak a Miatyánk van, hanem az Üdvözlégy is. Miért nem Üdvözlégy akkor a lift?
2012. okt. 10. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogjuk tudni elmagyarázni neked.
2012. okt. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A "Pater Noster" latinul van, internacionális, és minden keresztény vallás használja. Az "Üdvözlégy", vagyis az "Ave Maria" kezdetű imát csak a katolikusok ismerik el. a protestáns-református egyházak nem.

Gondolom, innen ered, hogy világszerte ez a név terjedt el!

2012. okt. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a rózsafüzér "lényege", a ciklus kezdete a Pater Noster - gyöngy. Ezért.
2012. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!