Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Engem nagyon érdekelne hogy...

Victory1995 kérdése:

Engem nagyon érdekelne hogy milyen országok vannak amiknek Angol, Spanyol, Francia, Német az anyanyelvük?

Figyelt kérdés
Valaki leírná vagy linket tudna küldeni ahol fel vannak sorolva az országok amiknek ezek az anyanyelvei?

2012. okt. 13. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyanyelve csak természetes személynek lehet. Egy országnak hivatalos nyelve(i) van(nak)
2012. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Angol: Usa, Nagy-Britannia, Málta, Ausztrália, Karib-tengeri szigetek (pl. Kuba, Jamaica, Barbados)

Spanyol: Spanyolország, Mexikó, Equador, Peru, Bolívia, Chile, Andorra, Kolumbia, Kuba, meg a közép-amerikai államok

Francia: Franciaország, Monaco, Svájc egyik felében, Kanadában az egyik tartományban is megértik, meg hát a Csendes-óceánban vannak kis szigetek Pl Francia Polinézia, ott is beszélik.

Német: Németország, Ausztria, Svájc

2012. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. okt. 13. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Kicsit korrigálnám a 2. válaszát.

Kubában pl. a spanyol a hivatalos, nem az angol.

Angol a hivatalos Kanadában, Új-Zélandon, Hong Kongban, Írországban és a helyi nyelvek mellett Indiában is. A német pedig Lichtensteinben és Luxemburgban is hivatalos, meg Belgium keleti részén.

2012. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Svájcban (Suisse, Swaziland) kantonoktól függően a német, francia, olasz, vagy az ú.n. román nyelvet használják.

A fővárosban, Bernben német a hivatalos nyelv, ahogy Zürichben is. Genève-ben és Lausanne-ban pl. franciául beszélnek.

A kanadai Qebeck-Monréalban ugyan franciául beszélnek, de a hivatalos nyelv, mint ahogy az ország többi részében is, az angol.

2012. okt. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Bocsánat, "Quebeck.
2012. okt. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Québec:) de én úgy tom a francia is hivatalos.
2012. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sőt nem is "is", hanem csak a francia hivatalos abban a tartományban.
2012. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

angol: [link]

spanyol: [link]

francia: [link]

német: Németország, Ausztria, Svájc, Liechtenstein, Luxemburg, Belgium

2012. nov. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!