Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Volt mar valakinek dolga a...

Volt mar valakinek dolga a bajor (Bayern) nyelvjarassal? Hogyan boldogult?

Figyelt kérdés
Volt/van, aki hosszabb ideig kint elt, vagy meg mindig kint van? Mennyi idö alatt szokik hozza az ember? Meg lehet tanulni?

2012. okt. 16. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Az több mindentől is függ. Én néhány hónap alatt teljesen megszoktam, nem volt sok idő, viszont én már amikor kimentem, akkor is tökéletesen tudtam németül. Aki nem perfekt németből, annak nyilván nehezebb, de meg lehet tanulni. Ha körülötted mindenki úgy beszél, hamar megszokod.

No meg az embertől is függ, kinek milyen a hozzáállása és mennyire gyorsan tanul.

2012. okt. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem! :)


Münchenbe készülsz? Mert ott, mint minden nagyvárosban nagyon vegyesen élnek az emberek, Németország minden részéből élnek ott, ki-ki a maga nyelvjárásában beszélve, ezen kívül természetesen reeeengeteg bevándorló... Európából, muzulmán országokból, Afrikából...

Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy München nem annyira bajor. Ha egy bajor faluba mennél, na, akkor fel kellene kötni a gatyádat... :) Pl. nézd meg a Peter Steiner's Theaterstadl-t a neten, ők végig bajorul nyomják, lehet tanulni! :)

2012. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
íme: [link]
2012. okt. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Münchenbe megyek, igen. :) Amugy alig varom mar, mindig meg akartam tanulni egy kicsit ezt a bajor nyelvjarast. :D

A videot majd nezegetem, köszi!

Te amugy kint voltal/vagy meg?

2012. okt. 18. 16:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, részben ott nőttem föl :)
2012. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát, nem mondanám, hogy könnyü, de nem is nehéz, én részben bajor vagyok, Münchenben élek. Ott is nagyon sok a bajor.
2012. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!