Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen filmet nézzek angol...

Milyen filmet nézzek angol nyelven, ha gyakorolni szeretném a nyelvet és még nagyon kezdő vagyok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Amilyen tetszik neked. Ha szereted a filmet/sorozatot, sokkal jobban figiyelsz rá. Ajánlom, hogy nézd meg először magyar felirattal, utána angollal.
2011. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
Egyetértek az elsővel.Magyar felirattal nézd és érdekeljen.Szerintem még fontos,hogy angliai angol legyen először.Azt tanulod órán..az irodalmi angolt..és elsőre azt is nehéz lesz megérteni.Az amerikai angol más,más kifejezések vannak és jobban hadarnak..sokszor a nyelvtant is össze-vissza használják..
2011. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

esetleg ha van valami film amit sokszor láttál és tudod miről van szó akkor angol szöveg angol felirat

úgy lehet a legjobban tanulni , csak ha kezdő vagy akkor nem értenél valami ismeretlen filmet

2011. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok ajánlani angliai angolul beszélő filmet? Hogyan tudom megállapítani hogy angliai nem amerikai.
2011. máj. 1. 20:40
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]

Itt úgy tudom brit sorozatok, filmek vannak.

Amit én ajánlok, Ki vagy doki. Azt nagyon jól értettem főleg David Tennant-tal.

2011. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

[link]

amúgy még úgy tudod kiszűrni őket,ha ezek nem érdekelnek,hogy a leírásban nézd meg milyen film.oda szokták írni,hogy angol vagy amerikai film.

2011. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Áhháhháhh, milyen sztereotípia ez már? Ha már hadarásnál tartunk, akor az angol szoktak hadarni, mint a fene, és mivel ki sem mondják sokszor a szó felét, jóval nehezebb érteni. "Irodalmi" angol lehet amerikai és angol is, mindkettőt lehet ugyanolyan művelten és műveletlenül is beszélni. Ja, és egyáltalán nem biztos, hogy angliai kiejtéssel tanítják nekik, csak elvileg azzal szokták, de ez nem törvény. És attól sem kell tartani, hogy vannak olan kifejezések, amiket máshogyan használnak, mivel ebből azért nincs annyira sok(persze a szleng az nagyon különbözik), és jó, ha valaki ismeri mindkettőt. Tehát szerintem(!) egszerűbb lesz, ha amerikait néz, de inkább nézzen mindkettőt. Na, most eléggé összevissza írtam...


Az amerikaiak kimondják mindig az "r"-et, az angolon nem mindig, ebből nagyjából be tudod lőni, de ez változhat, mert pl. az írek vagy kimondják, vagy nem, stb. Nézd meg a "Misfits"-et. Ez egy angol sorozat, talán nem fogsz sokat érteni belőle, de istentelenül jó, használj hozzá feliratot, és aztán majd megszokod. Persze ebben nagyon sok szleng van, amit ha nem ismersz, akkor nem is érted.

2011. máj. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Biztos okosabb vagy egy angoltanárnál kedves válaszoló.:)Ezek nem sztereotípiák,hanem tények.És igen az angol irodalmi nyelvet tanítják..szerinted nyelvvizsgás téma akkor Anglia és a részei,kultúrája.Tehát mielőtt nevetsz,bizonyosodj meg az igazodról.:)
2011. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék okoskodni, de akkor is van olyan, hogy amerikai kiejtéssel beszél egy tanár középiskolában(persze attól tényleg az angol irodalmi nyelvet tanítják, de úgysem lehet kikerülni, hogy hétköznapokban használt kifejezésekkel találkozzon az ember). Viszont az tényleg sztereotípia, hogy az "amerikai angol műveletetlenebb, sokkal több szlenget használnak ott, hadarnak, stb."...
2011. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Nem azt mondtam,hogy műveletlenebb csak elsőre olyan film kéne,amikből többet értesz.Én amikor tanultam az angolt,kinevettek,hogy olyan kifejezéseket használok,amiket ők nagyon ritkán.A más kifejezés alatt,pedig azt értettem,hogy az amerikaiak sok szlenget használnak,és területenként ezernyi van,amit nem lehet egy nagyon kezdővel megtaníttatni az alap helyett még.
2011. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!