Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyar nyelvhez képest logikus...

Drgdf kérdése:

Magyar nyelvhez képest logikus nyelv?

Figyelt kérdés
Szerintem az angol nyelv egy magyar nyelvű embernek sok szempontból egyáltalán nem logikus.

2012. okt. 24. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen nyelvet nem fogsz találni, mert a magyar egy igen sajátos logikával, szerkezetekkel megáldott nyelv. Nagyon bonyolult, úgyhogy legyél rá büszke, hogy tudsz magyarul. Egyébként az angol szerintem egy nagyon logikus, könnyű nyelv. 1 év alatt perfektül meglehet tanulni, vagy kevesebb. Magyarul évtized is kevés.
2012. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mirror06 válasza:
56%
Szerintem az angol nyelv egy magyar ember számára teljesen logikus, átlátható és egyszerű. Visszafele már egyáltalán nem igaz.
2012. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
első: egy év alatt perfektül? lol, összekevered az eszperantóval. Na, amúgy az eszperantó az egy nagyon logikus nyelv. :)
2012. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem sikerült megszeretnem az angolt 15 év alatt sem.. Az orosz jobban tetszik és mivel szebbnek tartom ezért nekem az könnyebb is mint az angol.. gondolom azért mert szívesebben tanulja az ember azt amit jobban szeret.

A magyar tényleg egyedülálló, különleges.

Egyéb turáni népek: török, kurd, grúz, osszét, csecsen, cserkesz, kazah, üzbég, kirgiz, baskír, ujgúr.. De még az ő nyelveik sem állnak annyira közel a magyarhoz, de lehet h érdemes lenne megnézni őket, hátha van logikai hasonlóság a magyarral.

2012. okt. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván le kell szavazni, mert ád1 dicsérem a magyar nyelvet ád2 azt mertem mondani, hogy az angolt 1 év alatt perfektül meg lehet tanulni... most scanneljem a nyelvvizsgám vagy mit csináljak, 1 évet tanultam angol előkészítőben heti 14 órában, és bőven elég volt.
2012. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Sőt, aki ki megy külföldre van, hogy sík hülye az angolhoz, és 3 hónap múlva lerakja a közepet vagy az emeltet jobb esetben... Szóval, az hogy egyesek hülyék a nyelvhez, nem azt jelenti, hogy az angol egy nehéz nyelv. Tartom magam, miszerint az egyik legkönnyebb.
2012. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok olyan megoldás van benne, ami több más nyelvhez mérten nagyon furcsa. Minden nyelv a maga módján logikus, mert nem a matematikai logika jelenik meg benne.

Ha egy nagyon logikus nyelvet keresel, akkor ajánlok egyet, aminek ha jól tudom, lojban a neve. Direkt a logikán alapuló nyelv.

2012. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

"most scanneljem a nyelvvizsgám vagy mit csináljak, 1 évet tanultam angol előkészítőben heti 14 órában, és bőven elég volt."


Ad1 sokan nem heti 14 órában tanulják nyelvi előkészítőben


Ad2 a kérdés, hogy közép vagy felsőfokú nyelvvizsgád van-e? Mert középszintig még egyszerű is az angol, de utána jönnek ám a finomságok.

2012. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Angol elméleti nyelvészet szakra készülök, és meg kell mondanom, hogy az angol egy valóban logikus nyelv. Ahogy a magyar is, csak éppen más szempontból.


Ami a legnagyobb nehézséget okozza az angol anyanyelvűeknek, tapasztalatom szerint, az a ragozás - de ugyanígy szenvednek a némettel és a franciával is. Az előnyük ezekkel a nyelvekkel leginkább a hasonló szórend és közös eredetű szavak - a magyar ezekben is különbözik az angoltól, ezért sokkal nehezebb.


Sajnos nem tudok semmilyen másik finnugor nyelven ahhoz, hogy érdemleges választ tudjak adni a kérdésre: tanulj meg valamilyen uráli nyelven és meglátod.

2012. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
valószínűleg a finn és az észt logikailag hasonló a mi nyelvünkhöz. de arra készülj fel, hogy angolul még így is sokkal könnyebb lesz megtanulnod, mint finnül. ráadásul jóval hasznosabb is.
2012. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!