Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tudnék a leghatékonyabb...

Hogyan tudnék a leghatékonyabban angolul megtanulni?

Figyelt kérdés

Szoktam angolul filmet nézni,magyar,vagy angol felirattal,zenéket szöveggel együtt hallgatom(mármint közben nézem a szövegét),szoktam angolul képregényeket olvasni,zenéket,játékokat fordítani,ismerősökkel angolul beszélni,szótárból is szoktam szavakat tanulni. De ezen kívül még,hogyan tudnám magam fejleszteni tanár nélkül?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2012. okt. 30. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj ki Amerikaba vagy Angliaba vagy Irorszagba.
2012. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Netán vmi egyszerűbb megoldás?
2012. okt. 30. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nos, valj sorozatfüggöve. Vegyel egy kis jegyzetfüzetet es az uj szavakat, kifejezeseket jegyezd le. Minden nap tölts legalabb 1-2 orat sorozatnezessel. Ez sokat fog segiteni, de beszelni nem fogsz igy megtanulni. Nyelvi környezetbe kellene jutnod ahhoz (legalabb 2-3 honapra), hogy beinduljon a beszed.
2012. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
A sorozatokat persze eredeti angol nyelven, felirat nelkül nezd.
2012. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

A sorozatnézéssel nem lesz gond,már így is függő vagyok! :)

2012. okt. 30. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki kell menni angol nyelvterületre, annál hatékonyabb nincs. Ha nem jutsz ki, akkor keress lehetőleg angol anyanyelvű társalkodópartnert, a lakóhelyeden, Skype-on, chatboard típusú oldalakon és beszélgess velük hangkapcsolaton át.


A olvasás, szótárazás, nyelvtan, nyelvészeti szabályok, szavak biflázása semmit nem ér. Beszélni kell sokat, gyakorolni. Törekedj rá, hogy beszéd közben ne magyarul gondold ki a mondanivalód, és ne fordítgasd magadban angolra, hanem próbálj kész kifejezésekkel dolgozni, mondd, ami angolul az eszedbe jut. Ne félj a hibák elkövetésétől, hogy helytelenül mondod, ejted, a hibákból tanulsz. A beszéd a legfontosabb, ha az jól megy, akkor az írás sem lesz nehéz.

2012. okt. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Földesné Mariann válasza:

Szia! Magyarországon múködő taníttatással foglalkozó cég munkatársa vagyok. Privát üzenetben tudok segíteni. Várom a jelentkezésedet!


Üdvözlettel: Földesné Mariann

2013. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de már nem aktuális! :)
2013. júl. 26. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!