Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Gond az ha angol szavakat...

Gond az ha angol szavakat használok magyar beszéd közben?

Figyelt kérdés
Pl. "well... ha nem gond akkor legyen" Vagy akár köszönöm helyett azt mondom thanks. igen, nem helyett yes, no. Vagy akármi más. De érthető mindenkinek miről beszélek csak az érdekelne ez titeket mennyire zavar.
2009. aug. 10. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen az!
2009. aug. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
elég gáz, IGEN
2009. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Zavar, igen! Magyarok vagyunk, akkor beszéljünk is így.
2009. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
szerintem is gond bár én mindig ugy koszonok el h: bb. De beszédben is?? Hát igen az!Ugy tudom hogy igy a goth stilust kovetők beszélnek. Pl Damn it! vagy Oh my God meg ilyeneket csempésznek be a beszédjükbe...magyar vagy beszélj magyarul is!
2009. aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Én is szoktam néha angol szavakat belekeverni a magyar beszédembe, de nem szándékosan teszem, csak pl. miután megnéztem egy csomó filmet angolul és átáll a fejem az angol nyelvre. Szerintem annyira nem gáz, mint azt előttem állították, de az biztos, hogy nem szerencsés. :/
2009. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én sem szándékosan csinálom, csak egy nap több angolt hallok mint magyart ezért arra áll be az agyam, aztán így nem nagyon tudok mit tenni. Van hogy magyarul eszembe sem jut amit épp mondani akarok. De én is úgy vettem észre hogy ez zavar másokat, csak sosem mondják :/
2009. aug. 10. 23:58
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Én is elég sokat pakolok az angolból, de kint éltem több évet, és ma is naponta használom, nem "idegen nyelv" hanem anya:-)

So, Nekem nem gáz. Egyébként a so, well tipikus, jobb, mint az ö-zés, lényegében ehelyett használom.

2009. aug. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Télleg:) az ö-zés igen gáz.
2009. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem gond.
2009. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem gáz. Én mindig is ilyen "felemásan" beszéltem, mivel az apám angol. Nem élünk együtt, de minden hónapban nála vagyok 1 hetet és utána folyton félig angol szavakból rakom össze a mondataimat, mert annyira be vagyok állva az angolra. Sőt..volt olyan is, mikor leszólítottak az utcán, hogy mondjam meg hol van egy hely és hirtelen nem tudtam megszólalni magyarul, ezért ledaráltam gyorsan angolul a szöveget és nem értettem, miért nem értik meg:D

17/L

2009. aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!